У цей день Англія вперше побачила банани, Одеса звільнилася від фашистських загарбників, а легендарний “Титанік” вийшов у своє перше й останнє плавання.
1633 рік — банани, раніше не бачені в Англії, починають продаватися в Лондонському магазині.
В 1849 році американець Волтер Хант запатентував безпечну шпильку.
Зробити це його змусила необхідність покрити борг в 15 доларів. Подумавши протягом трьох годин, він зробив ескіз і продав права на свій винахід за 0.
1912 року англійський лайнер “Титанік” вийшов у своє перше й останнє плавання.
“Титанік” — найбільше пасажирське судно світу класу “Олімпік”. “Титанік” належав англійській компанії Уайт Стар Лайн. Під час першого рейсу корабель зіткнувся з айсбергом в Атлантичному океані та затонув. В цій аварії загинуло 1 517 чоловік. Історія “Титаніка” стала легендарною завдяки, зокрема, кільком художнім фільмам, знятим за мотивами цієї трагедії, останній фільм 1997 року отримав “Оскар”.
У 1944 році в ході Одеської операції, проведеної 26 березня – 14 квітня 1944, військами 3-го Українського фронту була звільнена Одеса. Символом визволення міста від окупації було підняте в той же день над Оперним театром червоний прапор.
У ніч на 10 квітня війська 8-ї гвардійської, 6-й і 5-ї ударної армій за сприяння партизанів після короткої артилерійської підготовки атакували противника в Одесі. Війська 8-ї гвардійської армії увірвалися в західну частину міста, а з’єднання 6-й і 5-ї ударної армій тіснили ворога з півночі і північного заходу. На 10 годину ранку 10 квітня Одеса була повністю звільнена радянськими військами. Ворог втратив під Одесою 160 тисяч солдатів і офіцерів. За час окупації, що тривала 907 днів, в місті загинули 82 тис. жителів, 78 тисяч осіб було викрадено на примусові роботи до Німеччини.
У 1978-му — “Фольксваген” став першою неамериканською автомобільною компанією, яка почала складати авто на території США (у Вестморленд Каунті, Пенсильванія).
Народилися:
У 1935-му — Микола Касьян, український лікар-остеопат, мануальний терапевт. Народний лікар СРСР, заслужений лікар України.
Провів сотні тисяч операцій як костоправ. У Книзі рекордів Гіннесса в 1993 році була наведена статистика: “Україна. Найбільше число костоправних операцій провів народний лікар Микола Касьян. Протягом 1990 року він здійснив вправлення хребетних дисків 41251 хворому, серед них – 19359 дітям”.
1952 року народився Григорій Явлінський, російський політичний і державний діяч, лідер партії “Яблуко”. На початку 1990-х — один із організаторів економічних реформ у статусі заступника глави уряду СРСР.
1964 рік —Франк-Петер Рьоч, німецький біатлоніст (НДР).
Дворазовий олімпійський чемпіон (1988 рік , спринт та індивідуальна гонка), срібний призер Олімпіади-1984-го , п’ятиразовий чемпіон світу, п’ятиразовий срібний призер ЧС, триразовий володар Кубка світу в загальному заліку.
У 1971 році народився Валід Арфуш, український підприємець ліванського походження.
Власник та продюсер журналу “ПапараZZи”, радіостанції та телеканалу. Брав участь у організації конкурсів краси, засновник правозахисної спілки “SOS! Расизм!”. Під час президентських виборів 2010 року працював у команді Віктора Януковича, завідував відділом закордонної преси. Із березня 2010-го — заступник президента Національної телекомпанії України.
1987-го народився Олександр Рибка, український футболіст, воротар “Оболоні” (раніше – київського “Динамо”).
Чемпіон України 2007 року Срібний призер чемпіонату Європи серед молодіжних збірних 2006-го Більше читайте тут: https://tsn.ua/den-v-istorii-d/10-kvitnya-v-istoriyi-1.html