У соцмережах шириться флешмоб #10YearChallenge, коли користувачі викладають свої фотографії десятирічної давнини. А яким виглядало життя України рівно 10 років тому, в січні 2009 року?
Кінець 2008-початок 2009 року став часом газової кризи між Росією та Україною.
1 січня 2009 “Газпром” у повному обсязі припинив постачання газу в Україну через суперечки щодо боргу та ціни.
Учасники молодіжного руху проводять акцію протесту проти російського газової політики перед посольством Росії в Києві 15 січня 2009 року.
Прем’єр-міністр України Юлія Тимошенко та її російський колега Володимир Путін 19 січня 2009 року підписали контракт, який мав припинити суперечки щодо газу і відновити його транзит з України до Європи.
Угоду строком на 10 років підписали під час церемонії, яку транслювали по телебаченню.
Президент України Віктор Ющенко купається в ополонці на свято Водохреща поблизу Києва 19 січня 2009 року.
Учасники урочистого віча з нагоди Дня Соборності України тримають найбільший на той час прапор України в Києві, 22 січня 2009 року.
Прапор привезли з Донецька, його розмір становив 35 Х 40 метрів – як половина футбольного поля.
Дитячий табір “Артек” в Криму поблизу Гурзуфа, 27 січня 2009 року. Незадовго до цього керівництво “Артеку” поскаржилося на брак коштів, а в Росії закликали українську владу врятувати табір від закриття через проблеми з фінансуванням.
Верховна Рада на початку лютого 2009 року ухвалила закон про державну підтримку “Артеку” і відновила бюджетне фінансування табору.
Брати Володимир (зліва) та Віталій Кличко тримають чотири своїх чемпіонських пояси під час прес-конференції в Києві 28 січня 2009 року.
Українські брати-боксери не приховували, що прагнуть разом зібрати повну колекцію чемпіонських поясів у суперважкій вазі.
А ось так 2009 року виглядали Даріо Срна і Донецький аеропорт. Туди 21 травня прибули гравці “Шахтаря”, які щойно виграли кубок УЄФА.
Учасники факельної ходи, присвяченої пам’яті Героїв Крут, підпалюють прапор “Донецької республіки” в Донецьку 29 січня 2009 року.
Цього дня активісти націоналістичних організацій зібралися провести факельну ходу і хотіли пройти до пам’ятника “Борцям за радянську владу”, але їм перешкодили активісти донецької міської організації “Донбасівська Русь” і ПСПУ.
Учасники факельної ходи повернулися до пам’ятника Шевченку, де публічно спалили прапори ПСПУ і “Донецької республіки”, а також розкидали свої листівки.
Міністр України у справах сім’ї, молоді та спорту Юрій Павленко та голова Комітету Верховної Ради України з питань сім’ї, молодіжної політики, спорту і туризму Павло Костенко закладають у фундамент на НСК “Олімпійський” символічну капсулу з посланням до майбутніх поколінь в Києві, 30 січня 2009 р.
Капсулу заклали в останню 448-у палю фундаменту нижнього ярусу трибун стадіону. Тоді завершився перший етап будівельних робіт стадіону, який готували до чемпіонату “Євро-2012”.
У центрі Києва встановили пам’ятник герою легендарного мультфільму “Їжачок у тумані”. Автор – скульптор Костянтин Скретуцький.
За роки у “Їжачка” кілька разів цупили його клунок, але творці або прості кияни раз за разом відновлювали його. “Їжачок у тумані” досі на цьому ж місці.