11 грудня у Парижі відбулося відкриття першої автовиставки, найстарішого цирку, а в Лондоні зупинився знаменитий Біг Бен,
1852 року в Парижі відкрився Цирк д’Івер – найстаріша з нині діючих циркових споруд.
1888-й – крах французької акціонерної компанії “Панама”, створеної для спорудження Панамського каналу, призвів до розорення десятків тисяч дрібних власників акцій.
1894 року в Парижі відкрита перша у світі автовиставка, в якій брало участь дев’ять фірм.
1937 рік – Йосип Сталін у Великому театрі сказав фразу, яка стала крилатою: “Депутат – слуга народу”.
В 1972-му Юджин Сернан і Харрісон Шмітт (астронавти космічного корабля “Аполлон-17”) востаннє у XX ст. (і досі) вийшли на місячну поверхню, провівши у долині Таурус-Літтров 75 годин.
Це була шоста в історії висадка людей на Місяць.
1981 року від холоду о 12:27 зупинився знаменитий лондонський Біг Бен.
Вага Великого дзвону – 13,8 тонни, висота – більше двох метрів, а діаметр складає три метри. Циферблати Біг Бена дивляться на всі чотири сторони світу; виконані вони з бірмінгемського опалу, годинникові стрілки відлили з чавуну, а хвилинні зроблені з міді. Підраховано, що хвилинні стрілки проходять за рік загальну відстань в 190 кілометрів. В основі кожного з чотирьох циферблатів розташовується латинський напис “Domine salvam fac Reginam nostram Victoriam Primam” (“Боже, бережи нашу королеву Вікторію I”). По периметру башти справа і зліва від годинника накреслена ще одна фраза на латині: “Laus Deo” (“Хвала Господу” або “Слава богу”).
1998 рік – аеробус A310-200 “Тайських авіаліній” зазнав катастрофи біля аеропорту “Сурат Тані”, загинула 101 людина.
Сьогодні народилися:
В 1843 році – Роберт Кох, німецький мікробіолог, лауреат Нобелівської премії з медицини та фізіології (за дослідження туберкульозу). Відкрив бацилу сибірки, холерний вібріон та туберкульозну паличку.
1890 року – Карлос Гардель, аргентинський співак і кіноактор, знаменитий виконавець танго.
День його народження за ініціативою аргентинців відзначають як Міжнародний день танго.
1912 рік – Карло Понті, італійський кінопродюсер, який за свою кар’єру взяв участь у створенні понад 140 картин.
Найвідоміші фільми Федеріко Фелліні (“Дорога”), Вітторіо Де Сікі (“Золото Неаполя”), Девіда Ліна (“Доктор Живаго”), Мікеланджело Антоніоні (“Фотозбільшення”, “Професія – репортер”)) та багатьох інших визнаних класиків італійського та світового кінематографа. Другою дружиною Карло Понті була актриса Софі Лорен, яку він зробив зіркою світового масштабу.
В 1918-му народився Олександр Солженіцин, російський письменник,
Громадський діяч, лауреат Нобелівської премії з літератури. (“Один день із життя Івана Денисовича”, “Архіпелаг ГУЛАГ”, “У колі першому”). За радянських часів був фактично висланий із країни як дисидент, деякий період жив у США
1953 рік – Андрій Макаревич, російський і радянський музикант, лідер групи “Машина часу”, також – телеведучий.
У 1964 році – Микола Томенко, український політик і державний діяч, народний депутат IV-VI скликань (спочатку – від “Нашої України”, потім – від БЮТ).
У 2004 році – “діджей Майдану”, у 2005-го – віце-прем’єр-міністр України, у парламентах V I VI скликань – заступник голови Верховної Ради. Починав як комсомольський ватажок Київського держуніверситету, далі – директор Інституту політики, також був керівником управління інформації КМДА.
1972 року – Андрій Гусін, український футболіст, півзахисник збірної і київського “Динамо”
Семиразовий чемпіон країни, срібний призер, чотириразовий володар Кубка, півфіналіст Ліги чемпіонів 1999 року. Виступав також за команди “Карпати” (Кам’янка-Бузька), “Газовик” (Комарно), “Карпати” (Львів), “ЦСКА-Борисфен”, російські “Крилья совєтов” і “Сатурн”
1981 року народився Хав’єр Савіола, аргентинський футболіст, нападник, олімпійський чемпіон 2004 року, чемпіон світу серед молодіжних команд U-20. У складі “Рівер Плейт” – дворазовий чемпіон Аргентини, зараз – у мадридському „Реалі” (чемпіон Іспанії 2008 року). Перед тим виступав у “Барселоні”, “Монако” і “Севільї” (володар Кубка УЄФА 2006 року).