1906 рік — у Великій Британії Юджин Ласт запатентував звукове кіно.
1926-го компанія “Кодак” оголосила, що почала роботи зі створення кольорової кіноплівки.
1973 року в СРСР по телебаченню почали показ серіалу “Сімнадцять миттєвостей весни”, поставленого Тетяною Ліозновою за повістю Юліана Семенова.
1979-й — у небі над Дніпродзержинськом через помилку авіадиспетчера сталося зіткнення двох радянських пасажирських літаків Ту-134.
У результаті загинуло 173 людини, зокрема 17 футболістів футбольної команди “Пахтакор” (Ташкент), яка летіла з Узбекистану на матч до Мінська.
1984-го президент США Рональд Рейган допустився скандальної помилки.
Перевіряючи мікрофон перед прес-конференцією він заявив на всю країну, не знаючи, що мікрофон увімкнули: “Дорогі американці, дуже радий повідомити вам, що я щойно підписав закон про оголошення Росії поза законом на віки вічні. Бомбардування почнеться за п’ять хвилин”.
У 1999 році жителі Європи спостерігали повне сонячне затемнення.
Уряд Люксембургу заборонив рух важкого вантажного автотранспорту дорогами країни на період затемнення з 10.30 до 13.45 (заборона стосувалася машин, які рухатися з Бельгії, Німеччини й самого Люксембургу убік Франції, й пояснювалася аналогічною забороною у Франції).
Народилися:
У 1778 році — Фрідріх Людвіг Ян, німецький спортивний діяч, засновник сучасної спортивної гімнастики.
Він відкрив перший гімнастичний клуб, придумав спортивні снаряди — гімнастичні кільця, бруси, колоду, коня. У 1813 р. пішов добровольцем у прусську армію й командував батальйоном до розгрому Наполеона.
1939 рік – Анатолій Кашпіровський, російський і український лікар-психолог. – представник нетрадиційної медицини, гіпнотизер (проводив сеанси масового лікування по радянському ТБ).
1954 року народився Джо Джексон, англійський співак і композитор, основоположник напряму, відомого під назвами уайт-соул, нью-джаз чи поп-джаз.