Історичні подробиці про сьогоднішній день.
1674 рік – у Києво-Печерській друкарні вийшов перший короткий нарис історії України – “Синопсис”.
1792 –го у Відні 22-річний Людвіг ван Бетховен узяв перший платний урок музичної композиції у Франца Йозефа Гайдна.
У 1917 році італійський винахідник Гульєльмо Марконі провів перший сеанс трансатлантичного радіозв’язку.
У 1925 році в США відкрили придорожний готель “Мотель”, що дав назву всім мотелям.
Як правило, мотелі мають всього один або два поверхи, кількість додаткових послуг і типів номерів мінімально, що відповідає низькій вартості проживання. Для багатьох людей, особливо які постійно перебувають у роз’їздах на своїх автомобілях, мотелі зручні відсутністю довгих реєстраційних формальностей, можливістю мати свою машину на увазі; прямий доступ з вулиці в номер також є перевагою для інвалідів. До недоліків мотелів належить їх низький рівень безпеки, а також мінімальне обслуговування.
У 1946 році вперше в продажу з’явився миючий засіб “Тайд”
Народилися:
У 1766 році — Микола Карамзін, російський письменник, поет, історик та громадський діяч.
Творець “Історії держави Російської” в 12 томах (1816-1829 роки), редактор “Московського журналу” та “Вісника Європи”. Публікація Карамзіним “Листів російського мандрівника” та повісті “Бідна Ліза” (1792 рік) відкрили в Росії епоху сентименталізму. Карамзін запровадив у російську мову безліч нових слів – як неологізмів (“благотворительность”, “влюбленность”, “достопримечательность”, “ответственность”, “промышленность”), так і варваризмів (“тротуар”, “кучер”). Також він одним із перших почав використовувати літеру “Ё”.
1821 року — Гюстав Флобер, французький письменник, автор романів “Мадам Боварі” та “Саламбо”.
У 1928 році народився Леонід Биков, радянський актор театру й кіно, кінорежисер (уродженець Донеччини).
Народний артист Української РСР, заслужений артист РРФСР, лауреат Державної премії Української РСР 1977 року. Знімався у фільмах «Приборкувачка тигрів», “Чужа рідня”, “Максим Перепелиця”, “Добровольці”, “Дорога моя людина”, “Альошчина любов”, “Зайчик”, “У бій ідуть самі старики”, “Ати-бати, йшли солдати” (три останні зняв як режисер-постановник, також – “Де ви, лицарі?”). Трагічно загинув в автомобільній катастрофі на Київщині.
1951 рік – Федір Конюхов, російський мандрівник походженням з України (народився в с. Чкалово Приазовського р-ну Запорізької област), художник, письменник.
Здійснив понад 40 унікальних експедицій та сходжень (з них значна частина – одиночні), єдиний у світі підкорювач п’яти полюсів планети: Північного й Південного полюсу, відносної недоступності в Північному Льодовитому океані, Евересту (полюс висоти), мису Горн (полюс яхтсменів).
У 1977 -му народився Сергій Светлаков, російський комедійний актор.
Починав як учасник команди КВК «Уральські пельмені», став популярним як виконавець багатьох ролей у гумористичному телепроекті “Наша Russia” на телеканалі ТНТ та російському “Камеді клабі”.