Чи знали ви в якій країні проголосили найдовшу в історії парламентську промову, хто першим здійснив штучне запліднення, яку систему мір і величин використовувала Англія протягом 1200 років, та коли з`явився популярний відеосайт YouTube?
15 лютого також День вшанування учасників бойових дій на території інших держав.
У 1926 році було виголошено найдовшу в історії парламентську промову (депутат Мартінсон в Державній думі Естонії, 11 годин).
В 1931-му вийшов перший фільм про Дракулу.
1947 року спеціальною постановою уряду СРСР в Радянському Союзі заборонено шлюби між радянськими громадянами та іноземцями.
1965 рік —у Канаді запроваджено новий прапор – червоно-білий з кленовим листком.
Цей стяг прийшов на зміну “Королівському прапору Співдружності”, відомому під назвою “Юніон Джек”. Першим його було піднято над будівлею канадського парламенту в Оттаві.
1969-й — Р.Г.Едвардс із Фізіологічної лабораторії Кембриджського університету вперше здійснив штучне запліднення людської яйцеклітини.
1971-го у Великій Британії офіційно введено десяткову систему мір і величин, яка змінила так званому 12-шилінгову, що використовувалась протягом майже 1200 років.
1978 рік — у Лас-Вегасі Леон Спінкс виграв бій у Мухаммеда Алі і завоював титул абсолютного чемпіона світу з боксу у надважкій ваговій категорії.
24-річний переможець до цього матчу провів лише сім професійних боїв, а Мухаммед Алі утримував свій титул уже протягом семи років.
В 1989 році керівництво СРСР оголосило, що територію Афганістану залишив останній радянський солдат.
Таким чином закінчилась більш, ніж дев’ятирічна військова інтервенція Радянського Союзу в сусідню державу, в якій і сьогодні ще триває громадянська війна. Захищати революцію в “братерській” країні були прикликані понад 150 тисяч українців. Більше трьох тисяч з них загинули під час цієї війни, сім тисяч повернулися в Україну інвалідами, близько 2 тисяч вважаються полоненими і без вісті зниклими; уже дома, від ран, хвороб і самогубств померли більше 4 тисяч українських “афганців”. Всього з 1979 року в Афганістані загинуло понад 14 тисяч радянських солдат, більше 30 тисяч з них були поранені; з афганського боку втрати були ще жахливіші – біля 1.5 мільйона загиблих і майже 5 мільйонів біженців, що знайшли притулок в сусідніх Пакистані та Ірані.
2005 рік — у США започаткували популярний відеосайт YouTube.
Завдяки простоті та зручності використання, YouTube став одним із найпопулярніших місць для розміщення відеофайлів. Служба містить як професійні кліпи так і любительські відеозаписи, включаючи відеоблоги. У листопаді 2006 року компанія Google викупила компанію YouTube за 1,65 мільярда доларів. Станом на 17 березня 2008 року на Ютьюбі було завантажено 78,3 мільйона відеофайлів. Віднедавна з’явилась можливість додавати субтитри та робити відеопримітки
15 лютого народилися:
В 1564 році — Галілео Галілей, італійський фізик, механік, астроном.
Встановив закони інерції, вільного падіння, сконструював телескоп з 32-разовим збільшенням, відкрив гори на Місяці, плями на Сонці і чотири супутники Юпітера.
1874 року народився Ернест Генрі Шеклтон, англійський полярний дослідник; перша людина, що спробувала досягти Південного полюсу.
1952 рік — Олександр Муратов, український і російський кінорежисер
У 1953-му народився Анатолій Хостікоєв, народний артист України, актор Національного академічного драмтеатру ім. І.Франка.
Наступного року народився Мет Ґрейнінґ, мультиплікатор, творець, творчий консультант і продюсер культових мультсеріалів “Сімпсони” і “Футурама”.
У 1985 році продюсер Джеймс Брукс запропонував Ґрейнінґові зайнятися анімацією, а точніш, невеликими анімованими зарисовками для розважальної програми «Шоу Трейсі Ульман». Він передбачав, що для цієї мети використаються персонажі коміксів “Життя в пеклу”, але боячись втрати авторських прав, Ґрейнінґ придумав щось нове — сімейку Сімпсонів. Сім’я Сімпсонів живе за адресою: 742 Evergreen Terrace(в українському перекладі : Вічнозелений бульвар, 742); виходить, що за такою адресою в дитинстві жив сам Мет. Персонажів Гомера і Мардж Ґрейнінґ назвав на честь своїх батьків. Дідусь Сімпсон Метт Грейнінг відмовився називати, залишив це сценаристам, але по випадковому збігу, він одержав ім’я Ейб, як і дід Мета Ґрейнінґа. Крім того, синів Мета звуть Ейб і Гомер. Імена своїх сестер Ґрейнінґ також використовав для персонажів “Сімпсонів” Лізи, Меґґі і Петті.