Лише найяскравіші події минулого.
1919-й — в США вперше випробували бездротовий телефон для переговорів з літаком.
У 1926-му американський конструктор Роберт Годдар провів успішне випробування першої ракети на рідкому паливі.
1936 року з конвеєру Горьківського автомобільного заводу зійшов перший радянський автомобіль — лімузин марки “М-1”.
Знаменита “Емка” (ГАЗ-М1) це друге покоління автомобілів ГАЗ. “М-1”.змінила перший газівський легковик ГАЗ-А. Як для ГАЗ-А так і для ГАЗ-М1 прототипами послужили машини фірми Форд Мотор В новому автомобілі була посилена рама, замість двох було поставлено чотири ресори. Фордовські колеса на спицях були замінені штампованимі дисковими і діаметр їх був збільшений. Машина стала набагато міцніше. Зазнав зміни і зовнішній вигляд автомобіля. Машина стала здаватись, в порівнянні з фордівським прототипом, більш витягнутою і тому симпатичнішою.
1952 рік — за одну добу (15-16 березня) в містечку Чилаос на острові Реюньон випала рекордна кількість осадів – 1870 мм (7554 т води на один акр).
1960 -й — в Нью-Йорку представлений перший автомобіль на сонячних батареях.
Такі автомобілі замість двигуна внутрішнього згорання використовують генератор, який для підзарядки використовує сонячні батареї. Єдиною проблемою є невелика швидкість цих авто —27—30 км/год.
В 1962 році Хрущов оголосив про те, що СРСР має міжконтинентальну ракету.
Цього ж дня в Радянському Союзі запущено штучний супутник Землі “Космос-1”, призначений для вивчення структури іоносфери.
1999-го група археологів знайшла на півночі Аргентини три замерзлих мумії дітей, котрі були принесені у ритуальну жертву близько 500 років перед тим.
В цей день народилися:
У 1859-му —Олександр Попов, російський фізик і електротехнік, один з піонерів використання електромагнітних хвиль для радіозв’язку.
Спочатку передача радіоприймача Попова велась всього на кілька десятків метрів, потім— на кілька кілометрів, а потім на десятки кілометрів. Експериментуючи з приладами зв’язку, Попов виявив, що на їхню роботу впливають грозові розряди. Щоб дослідити це явище, Попов побудував та випробував спеціальний прилад для запису на паперову стрічку атмосферних та електричних розрядів. Цей прилад, названий пізніше грозовідмітником, знайшов у ті роки застосування у метеорології. Олександр Попов не взяв патенту, але за російським законодавством може вважатися за винахідника, оскільки розкрив суть свого пристрою для широкого кола осіб з достатніми для відтворення подробицями.
1910-го —Аладар Геревич, мадярський спортсмен-фехтувальник.
Семиразовий Олімпійський чемпіон; автор унікального досягнення – на шести Олімпійських іграх підряд (з 1932 по 1960 рік ; у 1940 і 1944 роках Олімпіади не проводилися) ставав чемпіоном.
В 1930 році народився Сергій Юрський, російський актор театру і кіно (“Місце зустрічі змінити не можна”, “Любов і голуби”, “Дванадцять стільців”…)
1940 рік – Бернардо Бертолуччі, італійський поет, драматург, кінорежисер, лауреат премії “Оскар”.
Хоча Бертолуччі і отримав визнання як поет, але в 21 рік він почав працювати помічником режисера у П’єра-Паоло Газоліні, і у віці 24 роки Бертолуччі зняв свій перший професійний фільм “Перед революцією” Найбільшим твором Бернардо Бертолуччи стала картина “Двадцяте століття” (1976 року ). Епічна стрічка “Останній імператор” (1987 року) , удостоїлася світового визнання і отримала дев’ять “Оскарів”.