16 квітня День ангела відзначають: Мартін, Микита, Феодосія, Ксенія, Марія, Юлія, Альбіна
Православні свята:
- Преподобного Микити Сповідника, ігумена обителі Мідікйської.
- Ікони Божої Матері “Нев’янучий Цвіт”.
У 1710 році Запорізьким гетьманом вибраний Пилип Орлик.
1912 року англійка Гаррієт Куімбі стала першою жінкою, що перелетіла Ла-Манш літаком.
1932 рік — на Ленінградському радіозаводі налагоджено випуск апаратури для радіоцентру й виготовлено перші радянські телевізори.
У 1943-му —швейцарський хімік Альберт Гофман відкрив психотропні властивості ЛСД.
У швейцарському місті Базель хімік Альберт Гоффман, що працював у фармацевтичній лабораторії Sandoz, випадково спожив диетиламід лізергінової кислоти, медичний препарат під кодовою назвою LSD-25, синтезований ним ще в 1938 році в ході наукових досліджень. Після цього доктор Гоффман відчув фізичну слабкість, впав у галюциногенне марення і згодом у щоденнику описав свій стан як “…некомфортний, сонливий з надзвичайно збудженою уявою, що супроводжувався інтенсивною, калейдоскопічною грою кольорів і образів, що тривала кілька годин”. Для того, щоб переконатись, що саме ЛСД став причиною зміни його фізичного й розумового стану, Гоффман прийняв препарат ще раз і опублікував свої спостереження – ЛСД став відомим світу як галюциногеннний препарат.
1945-й — затоплення німецького транспорту “Гойя” радянською субмариною Л-3 в Балтійському морі; внаслідок аварії корабля загинуло понад 6000 людей – це чи не найбільша морська катастрофа.
Цього ж року СРСР почав остаточний, але погано продуманий наступ на Берлін, під час якого загинуло понад 2,5 млн. радянських вояків.
В 1947 року під час виступу в Палаті представників штату Південна Кароліна політик і мультиміліонер Бернард Барух вперше вжив словосполучен “холодна війна” для характеристики стосунків між Сполученими Штатами та Радянським Союзом.
З тих пір цей термін став загальновживаним, увійшов до лексикону практично всіх мов і протягом наступних 40 років став використовуватись для позначення стану воєнно-політичної конфронтації держав з різними політичними системами.
1964-го американська льотчиця Джеральдіна Мок приземлилася в Німеччині, ставши першою жінкою, яка здійснила політ навколо Земної кулі.
В 2003 році було підписано Афінський трактат, за яким 10 нових країн стали членами ЄС.
Цього дня народилися:
У 1927 році — Бенедикт XVI (Йозеф Ратцингер), німецький церковний католицький діяч, чинний Папа Римський (з 19 квітня 2005 року).
1939 року народився Іван Бортник, російський актор театру й кіно. Виконавець ролі “Промокашки” у фільмі “Місце зустрічі змінити не можна”.
1947 рік — Карім Абдул-Джаббар (Фердінанд Льюіс Алсіндор), легендарний американський баскетболіст (“LA Lakers”, “Milwaukee Bucks”).
Шестиразовий чемпіон НБА, рекордсмен НБА: 1560 зіграних матчів, 38387 зароблених очок, 15387 голів зі гри, 3189 блокшотів.
1957-го народився Олександр Зінченко, український політик.
У 1995-2002 роках – гендиректор, президент АТЗТ “Українська незалежна ТВ-корпорація” (телеканал “Інтер”). У складі СДПУ(о) – народний депутат ІІІ і IV скликань, у 2002 році– заступник голови Верховної Ради. Надалі – керівник штабу кандидата в президенти Ющенка. Державний секретар (голова адміністрації президента Ющенка) в 2005 році , голова Національного космічного агентства, у 2009-2010 роках…