16 листопада в усьому світі відзначається Міжнародний день толерантності. Його запровадили у 1995 році за рішенням ЮНЕСКО. Саме цього дня ухвалили Декларацію принципів терпимості, у якій йдеться про рівність усіх людей, незалежно від їхнього віросповідання, сексуальної орієнтації, етносу або кольору шкіри. Ці принципи закріпили у Загальній декларації прав людини, що проголошує неприйняття усіх форм дискримінації , недопущення геноциду і покарання за нього.
Також у третій четвер листопада відзначається Всесвітній день філософії. Цей день відзначається більш ніж у 70-ти країнах-членах ЮНЕСКО по всьому світу, в Україні – з 2006 року. Головна мета — зробити філософію ближчою кожному: академіку, студенту та широкій аудиторії, усім, хто цікавиться такою діяльностю, яка відкриває нові можливості та простори для філософських розмислів, критичного мислення та дискусії.
Крім цього в Україні відзначається професійне свято –День працівників радіо, телебачення та зв’язку. 1994 року Укртелерадіокомпанія запропонувала керівництву держави встановити 16 листопада як професійне свято для теле-, радіопрацівників. Саме цього дня 1924 року в Харкові вийшла в ефір перша передача Українського радіо.
Цей день в історії:
1632 — Відбулася битва під Лютценом . Це була одна з найзначніших та наймасштабніших битв тридцятирічної війни. У битві брали участь шведи під проводом Густава ІІ Адольфа та габсбурги під проводом Альбрехта Валленштайна.
1700 — Проголошення Прусії королівством. До цього землі були у складі Священної Римської імперії.
1848 — У Лондоні відбувся останній концерт видатного польського композитора Фредеріка Шопена. У 1849 році він помер.
1895 — Новий винахід – кінематограф, право винаходу якого належало братам Люм’єр, показали у Сорбонні (Франція).
1918 — Ще одне проголошення республіки – Угорщина виходить зі складу Австро-угорської імперії та змінює форму правління.
1933 — Перший крок багатолітньої історії непростих стосунків – Радянський союз та США встановили дипломатичні відносини з перспективою на співпрацю.
1967 — Розпочався Перший Світовий конгрес Вільних українців. Засідання тривало 4 дні, місцем проведення був Нью-Йорк.
2002 — Президент України Леонід Кучма підписав указ щодо відставки Анатолія Кінаха, а також направив на розгляд у Верховну Раду пропозицію щодо призначення нового прем’єра – Віктора Януковича.
16 листопада народились:
1867 — Антоній Вишневський (церковне ім’я – Агапіт) — український церковний діяч, один із нечисленних представників вищого духовенства, який підтримав українську державність. Єпископ та архієпископ Катеринославський і Маріупольський (1911—1919).
1930 — Олександр Сацький, український письменник та кінодраматург, автор сценаріїв до 16 фільмів, в тому числі “В бой идут одни старики” (разом із Леонідом Биковим), “Кармелюк”, “Гнів” та ін.
1936 — Турчин Ігор Євдокимович, тренер з гандболу. Створив команду “Спартак” (Київ) — 20-разового чемпіона СРСР, 13-разового переможця Кубку Європейських чемпіонів. За видатні досягнення в спорті Турчин і його команда занесені в Книгу рекордів Гіннеса.
1977 — Баюл Оксана Сергіївна, олімпійська чемпіонка України в зимових видах спорту. Срібний призер чемпіонату Європи (1993), чемпіонка світу (1994), модельєр спортивного одягу, авторка двох книжок.