16 листопада – День працівників радіо, телебачення та зв’язку. Завдяки цим людям, ми маємо можливість володіти світом.
1869 року був формально відкритий Суецький канал, на будівництво якого пішло десять років.
Суецький канал – судноплавний канал в Єгипті, що з’єднує Середземне та Червоне моря, дозволяючи торгове сполучення між Європою і Азією по короткому шляху, замість обходу Африки або перевезення вантажів сушею. Найбільша глибина каналу біля 20 м. Це найбільш завантажений міжнародній морський судноплавний коридор у світі. Канал не має шлюзів: морська вода вільно прямує каналом у Велике Гірке озеро з Червоного моря, заміняючи випаровувану воду, тоді як на ділянці між Середземним морем та Великим Гірким озером течії практично немає. Канал є власністю Арабської Республіки Єгипет та експлуатується державною компанією Suez Canal Authority. Офіційно суднопластво каналом відкрите всім державам та регулюється Конвенцією про Суецький канал.
У 1906-му в Англії запатентована перша кінокамера.
1917-й — в колишньому ханському палаці у Бахчисараї відкрито Національний музей.
1938-го англійський футболіст Джордж Холл під час матчу Англія-Ірландія зробив найшвидший хет-трік – за 3.5 хвилини він забив у ворота суперника три голи.
1940-й рік – у відповідь на жорстоку авіаційну атаку німців на Ковентрі, британська авіація здійснила перший із надалі числених нальотів на Гамбург.
Із-за великої хмарності провести прицільне бомбардування стратегічних об’єктів було неможливо і скинуті бомби привели до загибелі 233 мирних жителів. До кінця війни від атак британських бомбардувальників у Гамбурзі загинуло близько 50 тисяч чоловік.
1950-го — створена Всесвітня Рада Миру.
В 1990 році на екрани США вийшов фільм Кріса Коламбуса “Один дома” з 10-літнім Маколеєм Калкіним у головній ролі.
В цей день народилися:
1936- го — Ігор Турчин, український гандбольний тренер.
Створив команду “Спартак” (Київ) — 20-разового чемпіона СРСР, 13-разового переможця Кубку Європейських чемпіонів. За видатні досягнення в спорті Турчин і його команда занесені в Книгу рекордів Гіннеса.
1977-й рік — Оксана Баюл, українська фігуристка, олімпійська чемпіонка.
Перша й досі єдина олімпійська чемпіонка (Ліллехаммер, США, 1994 рік) незалежної України в зимових видах спорту. Срібний призер чемпіонату Європи, чемпіонка світу. Нині проживає в США.