Події цьго дня:
17 вересня 1989 року у Чернівцях вперше стартував фестиваль “Червона рута” (RutaFEST)
“Червона рута” – постійно діючий всеукраїнський молодіжний фестиваль сучасної пісні та популярної музики, що з 1989 р. проводиться раз на два роки. У парні роки проводяться обласні відбіркові конкурси у кожній, без винятку, області України. У непарні роки – підготовка та проведення фінальних змагань фестивалю. Конкурси проводяться у шести жанрах: український автентичний фольклор, популярна, танцювальна, акустична, експериментальна та рок-музика. Між відбірковими та фінальними конкурсами постійно діє мистецька Школа-майстерня фестивалю.
Ідея та назва фестивалю належить журналісту Івану Лепші, яку втілили в життя Тарас Мельник, Кирило Стеценко, Анатолій Калениченко, Олег Репецький та Іван Малкович.
Першу “Руту” згадують тепер не лише через масштаб події і нову якість музики, яку вона відкрила широкій аудиторії. Особливою вона була також через те, що відбулась за два роки до виходу України зі складу Радянського Союзу.
Людей на входах то стадіону, де відбувався фінальний концерт, безсоромно обшукувала міліція, вилучаючи жовто-блакитні прапори. За кілька хвилин до закінчення міська влада навіть вимкнула електрику.
Проходив фестиваль вперше протягом 17-24 вересня 1989 року у м. Чернівці. Попередні відбіркові конкурси відбувалися у кількох містах, не обов’язково обласних центрах.
Учасників—фіналістів було дуже багато, що перевершило очікування організаторів. Так, концерти рок-музикантів проходили замість одного два дні, починаючись зранку об 11.00 і закінчуючись пізно увечері.
У рок-змаганнях брали участь знамениті гурти “Воплі Відоплясова”, “Брати Гадюкіни”, “Квартира № 50”, “зимовий сад” та багато інших. А організатори фестивалю та члени журі просто були приголомшені такою величезною кількістю конкурсантів та їхнім високим рівнем.
На завершальному концерті, котрий відбувався на центральному стадіоні Чернівців, місцева міліція переслідувала будь-які прояви “націоналізму”, затримувала молодих дівчат, одягнених у жовті кофтинки та блакиттні спідниці, та виводили за межі стадіону. Багато було тут молоді з популярного “Товариства Лева”.
Також в цей день, тільки у 1988-му у столиці Південної Кореї Сеулі на Олімпійському стадіоні в присутості 100 тисяч глядачів відкрились XXIV літні Олімпійські ігри.
В них взяли участь близько 9500 спортсменів з 160 країн. У неофіційному командному заліку перемогу здобула команда СРСР, другою була НДР, і третьою США.
В цей день народилися:
Цього дня народився Михайло Михайлович Коцюбинський (1864–1913), український письменник і громадський діяч.
Автор повістей «Тіні забутих предків», «Fata Morgana», численних оповідань, публіцистики – він і сьогодні залишається одним із найоригінальніших українських прозаїків. Михайло Коцюбинський народився у Вінниці. Дитинство та юність майбутнього письменника минули в містечках і селах Поділля. Освіту здобував у Барській початковій школі та Шаргородському духовному училищі. Друкуватися Коцюбинський почав у 1890 році. З 1898 року письменник жив у Чернігові. Разом з тим багато подорожував: був у Криму, Бессарабії, на Гуцульщині, об’їздив майже всю Європу. У 1911 року Михайлу Коцюбинському призначили стипендію, щоб він міг звільнитись зі служби. Проте стан здоров’я письменника погіршувався. Його мучили астма і туберкульоз. Навесні 1913 року його не стало. Поховали письменника на Болдиній горі в Чернігові.
1901-го року – Френсіс Чичестер, англійський мандрівник.
В 1966-67 роках за 226 днів в одиночку здійснив кругосвітню подорож на яхті “Джипсі Мот IV” лише з однією проміжною зупинкою.