Україну запросили на зустріч міністрів закордонних справ G7. Про це на своїй сторінці у Twitter написав посол України в Канаді Андрій Шевченко.
“Україну вперше запросили на зустріч міністрів закордонних справ G7”, – написав Шевченко.
Як повідомлялось раніше, зустріч міністрів закордонних справ G7 запланована на 22 квітня.
Раніше міністр закордонних справ України Павло Клімкін розповів, як Канада зможе просувати інтереси України під час свого головування у Великій сімці.
Про це він розповів під час спільного прес-брифінгу з Міністром Закордонних справ Канади Христею Фріленд.
“Маю сказати, це була велика частина нашої сьогоднішньої розмови — що маємо разом зробити у сенсі головування Канади у Великій Сімці. Велика сімка для нас, якщо хочете, стала уособленням трансатлантичного світу, цивілізованого світу. Вважаю, що саме належність України до цього світу — це те, що зараз визнається і відчувається всіма”, — зазначив голова МЗС України.
Його слова підтвердила канадська колега, зазначивши важливість українського питання у G7.
“Очевидно, питання України, як завжди, буде одним з важливих питань, і цей візит до України дає мені можливість порадитись із українцями про те, як ми можемо допомогти Україні в наступному році”, — зауважила вона.
В свою чергу Клімкін розповів детально, як саме Канада зможе допомогти під час майбутнього головування.
“По-перше це, звичайно, безпековий аспект — те що Сімка може зробити в сенсі збільшення тиску на Росію — і це стосується як окупованого Донбасу, так і окупованого Криму. Ми говорили про санкції, звичайно, про політичний тиск і солідарність, звичайно, про можливі без пекові аспекти, включаючи постачання зброї, і це, якщо хочете, один великий вимір”, — сказав міністр.
“Другий — ви знаєте, що є особливе партнерство Сімки стосовно України. Воно функціонує на декількох рівнях. Тут — на рівні послів, і це відбувається достатньо щільно. Воно відбувається на міністерському рівні, і це не лише міністри закордонних справ — це і міністри енергетики, і ми говоримо в тому числі і про енергетичний порядок денний, і про можливу участь у зустрічах, а головне про таке скоординоване бачення — що ми можемо зробити, щоб надати поштовх і реформам, і економічному розвитку, не просто якісь там дрібниці, а дійсно системні речі. Дуже хочемо, щоб серйозні рішення вийшли на рівень саміту, який буде наступного року в Канаді”, — підкреслив Клімкін.
За його словами, в цьому питанні плани обох сторін є дуже амбітними.
“На чому хочу окремо наголосити — це не має бути декілька окремих маленьких кроків, це має бути системне , всеохоплююче бачення,і ми над цим зараз працюємо”, — наголосив міністр.
Нагадаємо, від початку роботи зони вільної торгівлі імпорт з Канади зріс майже вдвічі. Про це під час спільної прес-конференції з міністром закордонних справ Канади Христею Фріланд сказав голова МЗС Павло Клімкін.