ДЕНЬ 999 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ – DAY 999 RUSSIAN AGRESSION
18 листопада відзначають Всесвітній день запобігання та зцілення від сексуальної експлуатації, жорстокого поводження та насильства над дітьми, Всесвітній тиждень підвищення обізнаності про проблему стійкості до протимікробних препаратів.
В Україні – День сержанта Збройних Сил, у Латвії – День незалежності.
Православна церква вшановує святих мучеників Платона і Романа.
Всесвітній день запобігання та зцілення від сексуальної експлуатації, жорстокого поводження та насильства над дітьми
Відзначається щорічно відповідно до рішення Генасамблеї ООН A/RES/77/8.
Сексуальна експлуатація, зловживання і насильство над дітьми є серйозною проблемою, що зачіпає мільйони дітей у всьому світі. Визнаючи нагальну необхідність подолання цієї кризи, Організація Об’єднаних Націй проголосила 18 листопада Всесвітнім днем запобігання сексуальній експлуатації дітей, жорстокому поводженню з ними та насильству над ними і зцілення від нього.
День сержанта Збройних Сил України
Відзначається щорічно відповідно до Указу Президента України від 19.04.2019 р. № 153/2019.
Метою Дня сержанта є вдячність та вшанування відданості сержантів і старшин військовій справі, героїзму, відповідальності, мужності, професіоналізму у виконанні службових обов’язків. Сержанти є ключовою ланкою в українській армії, на якій тримається підрозділ.
Всесвітній тиждень підвищення обізнаності про проблему стійкості до протимікробних препаратів
У 2015 році Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) ініціювала щорічне проведення в середині листопада Всесвітнього тижня правильного використання антибіотиків. У 2020 році його було перейменовано на Всесвітній тиждень правильного використання протимікробних препаратів, а з 2023 року він проходить під назвою “Всесвітній тиждень підвищення обізнаності про проблему стійкості до протимікробних препаратів” і щороку присвячений певній темі.
Метою Всесвітнього тижня правильного використання протимікробних препаратів є підвищення обізнаності громадськості в усьому світі щодо проблеми стійкості до протимікробних препаратів (ССД) і пропаганда передової практики в цій сфері серед громадськості, працівників охорони здоров’я та осіб, відповідальних за вироблення політики, для того, щоб не допустити подальшого розвитку і поширення ССД.
Ще цього дня:
1918 – Проголошено незалежність Латвійської Республіки; першим главою уряду обрано Карліса Улманіса;
1928 – На екрани вийшов мультфільм “Пароплавчик Віллі” виробництва компанії Волта Діснея. Цей день вважають днем народження Міккі Мауса – символу компанії.
1935 – Розпочався Варшавський процес над групою членів ОУН. Зарубіжна та місцева преса подавала реферовані промови обвинувачених, які зуміли схилити на свій бік багатьох симпатиків (завершився 13 січня 1936 року);
1935 – У Ризі відкрито Монумент Свободи;
1990 – Мстислав Скрипник прибув зі США до Києва, де в Софійському соборі відбулася його інтронізація на патріарха УАПЦ;
2005 – Сенат США скасував обмежувальну зовнішньоторгівельну поправку Джексона-Веніка для України;
2007 – Унаслідок вибуху метану на орендному підприємстві “Шахта ім. Засядька” (Донецьк) загинули 100 гірників (ще один згодом помер у лікарні).
Цього дня народилися:
170 років від дня народження Роберта-Нізбета Бейна (1854–1909), англійського фольклориста, історика, перекладача (переклав 27 українських народних казок із фольклорних збірок П. Куліша, І. Рудченка, М. Драгоманова);
165 років від дня народження Костя Антоновича Левицького (1859–1941), українського історика, правознавця, публіциста, громадсько-політичного та державного діяча, організатора кооперативного руху;
110 років від дня народження Осипа-Михайла Петровича Шкамбари (1914–1944), українського громадсько-політичного діяча, члена ОУН, учасника національно-визвольних змагань; за іншими даними народився 1917 р.
Церковне свято:
Цього дня відзначається пам’ять мучеників Платона і Романа, які постраждали за віру на початку 4 століття.
Святий Платон був братом святого мученика Антіоха; вони народилися в християнській родині і отримали належне виховання. Уже в юності Платон був розумною і доброчесною людиною, проповідував християнство серед язичників. За це правитель Агрипин закликав його на суд і почав переконувати зректися віри. Коли правитель побачив, що Платон стійкий у своїх переконаннях, він розгнівався і наказав піддати молодого християнина мукам, а згодом і сам став катувати його. Зрештою мученика обезголовили.
Також сьогодні відзначається пам’ять святого Романа, який разом із отроком Варулом прийняв муки за часів гонінь на християн, розпочатих імператором Максиміліаном. Роман був дияконом у Кесарії. Одного разу, зустрівши єпарха Аскліпіада, що йшов на язичницьке свято, він почав переконувати його зректися ідолів. Той відмовився і наказав піддати диякона тортурам. У цей час Роман побачив хлопчика Варула і вигукнув: “Навіть цей отрок мудріший за тебе, бо знає істинного Бога!”. Варул підтвердив, що є християнином, за що також був підданий жорстокому покаранню.
Іменини: Геннадій, Григорій, Захар, Іван, Михайло, Вікторія.