Події дня у різні роки:
1649 – гетьман Богдан Хмельницький підписує із польським королем Яном ІІ Казимиром Зборівський мирний договір.Згідно договору Україна отримувала автономію на території трьох воєводств – Київського, Волинського й Чернігівського, а козацький реєстр встановлювався у кількості 40 тисяч чоловік. Договір, котрий не влаштовував жодну зі сторін, був порушений з обох боків протягом найближчих місяців.
1743 – Джек Бротон сформулював правила боксу, серед яких – поділ на раунди і заборона бити лежачого.
Перші згадки про бій навкулачки, як вид єдиноборства (бойових мистецтв) відносяться до цивілізації, яка існувала 1500 року до нашої ери на острові Крит. Друге життя бокс отримав в Англії де відбувся перший боксерський матч. Згодом в Англії почалися регулярні змагання. Одним з перших чемпіонів був Джеймс Фігг, якого було проголошено чемпіоном 1719 року. Він зберігав цей титул протягом 15 років. У 1743 році один з його учнів — Джек Броунтон склав перші правила для цього виду спорту. За правилами в боксі можна було використовувати тільки руки, і не бити суперника нижче пояса. Після того як суперник опинявся на землі і не зміг піднятися протягом 30 секунд, бій мав зупинитися. До програми сучасних Олімпійських ігор бокс був включений 1904 року.
1787 – у Петербурзі відбулася перша в історії Росії робітнича демонстрація – 400 будівельників принесли скаргу Катерині II на свого наймача Долгова.
1859 – француз Жан Блонден перейшов по канату через Ніагарський водоспад, тримаючи на своїх плечах іншого акробата.
1909 – мер Токіо Юкіо Одзакі подарував Вашингтону 2 тисячі вишневих дерев. Президент США Вільям Тафт вирішив висадити їх біля річки Потомак.
1991 – відбувся початок спроби державного перевороту в СРСР: президент Михайло Горбачов взятий під домашній арешт у резиденції в Форосі (Крим).
У цей день народилися:
1933 – Жюст Фонтен,один з найкращих футболістів в історії французького футболу.
Нападник, відомий за прізвиськом Хусто. Відзначився найбільшою кількістю голів (13) протягом одного чемпіонату світу. Лауреат Ювілейної нагороди УЄФА як найвидатніший французький футболіст 50-річчя (1954—2003 роки).
1933 – Белла Руденко, українська оперна співачка (лірико-колоратурне сопрано). Заслужена артистка України, народна артистка СРСР
1958 – Дідьє Оріоль, французький автогонщик (ралі),
Найкращий французький пілот за всю історію проведення чемпіонатів світу з ралі. Чемпіон світу 1994 року, переможець 18 етапів ЧС. Крім того, Оріолю належить рекорд за кількістю перемог в одному сезоні — шість етапів у 1992 році.