Цей день в історії:
1857-го в Шеффілді (Англія) заснований перший у світі футбольний клуб.
1861-й рік — президент США А.Лінкольн одержав телеграфне повідомлення з Каліфорнії — це було перше трансконтинентальне телеграфне повідомлення в історії.
У 1901-му 43-літня вдова Анна Тейлор стала першою людиною, яка успішно спустилася вниз по Ніагарському водоспаду в бочці.
У свій день народження вона залізла у півтораметрову дерев’яну бочку, котру було зіштовхнуто з канадського боку 60-метрового водоспаду, а потім виловлено нижче по течії ріки. Тейлор сподівалась, що це унікальне досягненя дасть їй можливість заробити грошенят, подорожуючи різними містами, демонструючи знамениту бочку і розповідаючи про подробиці підготовки і виконання стрибка, щоб викупити закладене техаське ранчо. Але, незважаючи міжнародний резонанс досягнення Тейлор, вона прожила ретшу двадцять років свого життя у крайній скруті.
У 1911-му з мису Еванс до Південного полюсу відправився авангардний загін антарктичної експедиції англійця Роберта Фолкона Скотта, котрий мав закласти перший проміжний табір.
Це була шоста спроба Скотта досягнути найпівденнішої точки Землі. 31 жовтня на маршрут вийшла основна група. Учасники експедиції користувались нетрадиційним засобом пересування – моторними санями, а собаки були взяті на випадок відмови саней. Дуже швидко сани зламались, а собак на всю експедицію не вистачило. Учасники експедиції були змушені залишити частину вантажу і самі впрягтись в сани. У січні наступного року Південного полюсу було досягнуто, але на зворотній дорозі снігові бурі не дали можливості Скотту і його колегам вчасно добратись до бази, і вся експедиція загинула.
1939 року вперше в продаж надійшли нейлонові панчохи — в Уілмінгтоні, штат Делавер.
У 1969 році американський актор Річард Бартон подарував своїй дружині Елізабет Тейлор діамант вагою майже 69,5 карат і вартістю понад 1 мільйон доларів.
В 1993-му в соборі Святої Софії в Києві здійснено інтронізацію Володимира Романюка, обраного Патріархом Київським і всієї Руси-України.
1999-й рік — в Івано-Франківську відкрито пам’ятник землячці Роксолані, коханій дружині турецького султана Сулеймана I Пишного.
Цього дня народилися:
1632- року – Антоні ван Левенгук, голландський натураліст.
Основоположник мікроскопічного методу дослідження організмів, першим спостерігав і описав бактерії, сперматозоїди, еритроцити, інфузорії, м’язові волокна.
У 1804-му — Вільгельм Вебер, німецький фізик, творець першого телеграфу.
1966-го — Роман Абрамович, один з найбагатших людей Росії, власник англійського футбольного клубу “Челсі”.
Народився у Саратові. В ранньому віці став сиротою, жив і виховувався родичами по батьківській лінії у Сиктивкарі та Ухті. Згідно щорічного рейтингу журналу Forbes, опублікованому в березні 2008 року, стан Романа Абрамовича оцінюється в 23,5 мільярда доларів (друге місце в Росії). У світовому рейтингу він зайняв 15‑ місце.
1985-й — Вейн Руні, зірка англійського футболу.