У Києві на Сирці 2 серпня 1953 начальник Південно-Західної залізниці Петро Кривонос вперше відкрив рух поїздів на Київській дитячій залізниці. Залізниця включає в себе дві станції — «Яблунька» та «Вишенька».
На Київській дитячій залізниці юні залізничники проходять профорієнтаційне навчання робітничих професій залізничного транспорту: машиніст тепловоза, помічник машиніста тепловоза, черговий на залізничній станції, диспетчер руху поїздів, квитковий касир, провідник пасажирського вагону, оглядач вагону.
Київська дитяча залізниця працює з початку травня по серпень включно. У літні місяці рух здійснюється по суботах, неділях, та святкових днях. У разі несприятливих погодних умов рух може скасовуватись.
У святкові дні поїзд курсує з паровозом ГР – 336, який і започаткував рух поїздів дитячою залізницею 64 років тому.
2 серпня — День пророка Іллі:
Від цього дня в Україні бувають так звані горобині ночі — нічні грози з блискавками та громом.
Перед образами під час грози старі люди рекомендують запалити свячену свічку. Вважалося, що це вбереже оселю від грому.
На день пам’яті цього святого традиційно йде дощ. Він вважається благодатним, і, якщо вмитися ним, то можна зцілитися від хвороб і прокази.
Від цього дня встановлюється помірне тепло, світловий день скорочується, а ніч стає довшою.
Після 2 серпня перестають купатися, бо кажуть «Ілля воду остудив», або «До Іллі мужик купається, а з Іллі — з водою прощається».
Пасічники в цей день підчищали вулики, а мисливці робили перший виїзд на вовків.
День Іллі — початок полювання, оскільки з цього дня в лісах відкривалися звірині, зокрема, вовчі нори.
Події цього дня:
1933 — став до ладу Біломорсько-Балтійський канал (першопочаткова назва — «Біломорсько-Балтійський канал імені Сталіна», відоміший за скороченням «Біломорканал»). Збудований у рекордно короткий термін, за 1 рік і 9 місяців, руками в’язнів ГУЛАГу. За різними даними, під час будівництва померло до 200 тисяч робітників.
1939 — Альберт Ейнштейн надіслав президенту США Франкліну Рузвельту листа, в якому поінформував про роботу нацистських фізиків із створення атомної зброї та закликав розпочати в США дослідну програму.
1943 — відбулося повстання і втеча ув’язнених у концентраційному таборі “Треблінка”. Знищено крематорій. Більш двохсот утікачів були убиті або повернуті до табору.
В цей день народились:
1888 — Кость Буревій, український поет, драматург, публіцист, есер, член Центральної Ради (розстріляний комуністами 15 грудня 1934 року)
1934 — Валерій Биковський, льотчик-космонавт
1993 — Нігоян Сергій Гагікович, учасник і один із бійців 3-ї сотні Самооборони Майдану, вбитий під час протистояння на вулиці Грушевського в Києві.