1535 рік — в Росії з’явилася копійка.
Первинна вага копійки дорівнювала близько 0,68 грамів, пізніше зменшилась і на початку XVII століття складала вже 0,28 грамів. Карбування срібної копійки припинилась в 1718 році. Петро І запустив в обіг мідну копійку в 1704 році.. карбувалася вона з перервами до 1916 року.
У 1602 році нідерландська Ост-Індська компанія пропонує частки на часткове володіння товариством; це перші акції в історії економіки.
В 1833 році вийшло друком перше повне видання роману у віршах Олександра Пушкіна “Євгеній Онєгін”.
1902 року американець Натан Стаблфілд продемонстрував прототип мобільного телефону між берегом і рухомим річковим пароплавом на річці Потомак(Вашингтон). Лише через 6 років він отримав патент на бездротовий телефон. Технічна суть винаходу в патенті не була повністю розкрита, і залишилася таємною. Автор винаходу не погодився продати свій патент навіть за 500 тисяч доларів, величезну суму на ті часи, і помер в убогості.
У 1999-му швейцарець Бертран Пікар і британець Браян Джонс стали першими авіаторами, що без жодної посадки облетіли Землю на повітряній кулі, наповненій повітрям. Окрім загального визнання вони отримали приз в 1 мільйон доларів.
В 2003 році почалася третя війна в Іраці. Офіційним приводом для вторгнення Збройних сил Сполучених Штатів та Збройних сил Великобританії був заявлений зв’язок режиму Саддама Хусейна з міжнародним тероризмом, зокрема рухом “Аль Каїда”, а також інформація ЦРУ про наявність в Іраку запасів зброї масового ураження, що згодом не знайшла підтвердження. Рішення про застосування військової сили проти Іраку підтримали 45 держав світу. Україна ввела свій контингент на територію Республіки Ірак 11 серпня 2003 року. Загальна чисельність українських військових у зоні конфлікту на початок вересня 2003 складала 1680 осіб. Таким чином, за чисельністю українські сили були третім контингентом після американського та британського. Результатом інтенсивних та тривалих пошуків іракської зброї масового ураження стали всього кілька снарядів із хімічною начинкою. Наразі, війська з Іраку планують вивести до кінця 2011 року.
Цього дня народилися:
1632 рік — Іван Мазепа, визначний український політичний, державний і громадський діяч, меценат.
За часів правління Мазепа був гетьманом Лівобережної України, Війська Запорозького обох берегів Дніпра та князем Священної Римської Імперії. За розпорядженням Петра I, Московська православна церква оголосила анафему Іванові Мазепі. До цього часу православна церква Московського патріархату анафему не зняли. Тому, в Києво-Печерській лаврі Мазепу досі піддають анафемі.
1828-го — Генрік Ібсен, норвезький драматург і поет, чиї реалістичні й суперечливі п’єси революціонізували європейський театр (“Ляльковий будинок”, “Пер Гюнт”, “Гедда Габлер”).
В 1959 році народився Олег Дубина, український політик.
Голова правління НАК “Нафтогаз України” у 2007-2010 роках . 3 березня 2010 року Дубина подав у відставку. Перед тим — генеральний директор ВАТ “Дніпровський металургійний комбінат імені Дзержинського”, у 2001-2002 році —- віце-прем’єр-міністр України.
1984 року — Фернандо Торрес, іспанський футболіст, нападник збірної та клубів “Атлетико” і “Ліверпуль” (з 2007 року), чемпіон Європи 2008-го.
У 1986-му народилася Леді Гага (Стефані Джерманотта), скандальна американська поп-співачка, італійського походження.
Леді Гага виконує танцювальну поп-музику, у якій з’єднались вплив глем-року, диско, електро, R&B, Мадонни, Майкла Джексона та інших. Її дебютний альбом “The Fame” (2008 рік) став міжнародним хітом і до липня 2009 –го розійшовся спільним тиражем 2,3-мільйонним тиражем у всьому світі.
В грудні 2009 року Lady GaGa стала персонажем коміксу. Комікс має назву “Lady Saga” та складається з невеликих вигаданих історій героїнею яких є співачка.