Відкрийте для себе історію ще одного дня.
У 1627 році вийшов перший словник української мови “Лексіконъ славенноросскій і іменъ тълкованіє” Памви Беринди.
1896 рік –у Києві відбулося освячення кафедрального собору святого Володимира.
В 1852 році Філарет, митрополит Московський, запропонував збудувати у Києві храм на честь майбутнього дев’ятисотріччя Хрещення Русі київським князем Володимиром. Громадяни з усіх частин Російської імперії почали масово жертвувати кошти на храм і в 1859 році загальна сума пожертв досягла 100 000 російських рублів. Спорудження храму розпочалося в 1862 році, а закінчилося в 1882 році. На урочистому осячуванні собору, що відбулося 20 серпня 1896 року, був присутнім імператор Микола II з дружиною Олександрою Федорівною.
У радянські часи собор залишався діючим храмом, виконуючи функції кафедрального собору Києво-Галицької митрополії Руської Православної Церкви. В 1992 році, після утворення Української Правослвної церкви — Київського Патріархату храм став Патріаршим кафедральним собором цієї конфесії.
1896-й – у США запатентовано телефон із набірним диском.
1925 року заснували Канівський музей-заповідник “Могила Т. Г. Шевченка ” (тепер – Шевченківський національний заповідник у м. Каневі).
У 1980-му італійський альпініст Райнхольд Месснер уперше підкорив Еверест самотужки і без використання дихальної кисневої маски.
1991 рік – ГКЧП: у Москві біля Білого дому, в Ленінграді на Двірцевій, у Києві, Львові тощо площі відбулися велелюдні мітинги протесту проти політики т.зв. Державного комітету з надзвичайного стану.
Президія Верховної Ради УРСР ввечері ухвалила заяву, в якій зазначалося, що постанови ГКЧП не мають юридичної сили на території України, поки відповідні питання не вирішить Верховна Ради України.
При цьому Народна рада — організована опозиція в республіканському парламенті — однозначно засудила державний переворот і закликала народ підтримати керівництво Росії у протистоянні з ним.
20 серпня народилися:
1939 року — Валерій Шевчук, український письменник, шістдесятник.
Майстер психологічної прози, автор літературознавчих та публіцистичних праць (збірки оповідань і повістей “Серед тижня”, “Набережна 12″, Середохрестя”, “Вечір святої осені”, “Крик півня на світанку”, “Двоє на березі” та інші). У 1987 році удостоєний Шевченківської премії за роман “Три листки за вікном”.
У 1941 році народився Слободан Мілошевич, колишній лідер Югославії.
Президент Сербії у 1991-1997 роках, президент Югославії у 1997-2000 роках
Раніше – голова президії Республіки Сербія у складі СРЮ .Помер у Гаазі у 2006 році як в’язень Міжнародного трибуналу, обвинувачений у воєнних злочинах. Більше читайте тут: https://tsn.ua/den-v-istorii-d/20-serpnya-v-istoriyi.html