Цей день в історії:
У 622 році – Пророк Мухаммед, переселившись в Медину разом зі своїми прихильниками, створив першу мусульманську громаду, збудував першу мечеть.
У 1519-му з іспанського порту Сан-Лукар в усті ріки Гвадалквівіра вийшла в плавання експедиція на чолі з португальським мореплавцем Фернаном Магелланом. Вона була споряджена іспанськи королем Карлом I для пошуку західного шляху до Індонезійських островів
Експедиція складалась з п’яти кораблів і 270 членів екіпажу. В ході подорожі, котра тривала 1081 день, було відкрито протоку між Атлантичним і новим океаном, названим Тихим, острів Гуам. Сам Магеллан не дожив до кінця експедиції (він загинув під час сутички з аборигенами на Філіппінських островах) і її завершив Хуан Себастьян Елькано, котрий 6 вересня 1522 року зумів лише на одному кораблі “Вікторія” добратись до іспанського порту Санкулар де Баррамеда.
У 1919 році Нестор Махно і уряд УНР уклали угоду про спільну боротьбу проти Денікіна.
1946-го року у французькому курортному місті Канни відкрився щорічний міжнародний кінофестиваль.
Хронологічно Канни не були першими: першою була Венеція. Венеціанський кінофестиваль задумувався як демонстрація сили і слави фашистського режиму. У Французькій республіці виникла ідея протиставити фашистському кіно — кіно «вільного світу»
Його дебют мав відбутися у вересні 1939-го, але 2-а Світова війна змусила відкласти початок фестивалю на сім років. У конкурсній програмі брали участь представники 18 країн. Для того щоб підтримати національні кінематографії країн-конкурсантів, організатори вручили вищу нагороду – Гран-прі – дев’ятьом фільмам.
В цей день народились:
У 1778 році — Фаддей Беллінсгаузен, російський мореплавець німецького походження, першовідкривач Антарктиди.
Відкриття Антарктиди відбулося 28 січня 1820 року російською експедицією Ф. Беллінсгаузена та М. Лазарєва, яка на двох вітрильних суднах — «Восток» і «Мирний» — пройшла вздовж узбережжя материка, відкривши низку островів і довівши можливість плавання в антарктичних водах.
У 1934 році народилася італійська кіноакторка, лауреатка Оскара Софі Лорен (при народженні — Софія Віллані Шіколоне).
Вважають, що найкращу роль у своїй кар’єрі Софія Лорен зіграла у стрічці режисера Вітторіо Де Сіка “Чочара” (1960). За цю роль вона була визнана найкращою акторкою на Канському кінофестивалі, отримала Оскар та безліч інших міжнародних кінонагород.