Ірина Фаріон: Саме “Свобода” була організатором Революції Гідності

106

У питанні створення єдиної помісної церкви, яке наразі жваво дискутується в суспільстві, вже давним-давно потрібно було поставити жирну крапку, – переконана сьогоднішня співрозмовниця “Голос-Інфо”, народний депутат попередніх скликань Ірина Фаріон. Екс-парламентарій стверджує, що це надчутливе питання перезріло і потребує негайного вирішення. Будь-які аргументи, щодо пріоритетності цієї теми з огляду на те, що в країні триває війна, пані Фаріон відкидає. Чому? Відповідь на це та інші питання — далі в інтерв’ю.

Пані Ірино, наразі в суспільстві точаться гострі дискусії з приводу ініціативи президента щодо створення єдиної помісної церкви. Якою є ваша думка з цього приводу?

Питання церковне є абсолютно політичним, а питання політичне — це питання сили держави. Єдина церква, єдина держава, єдина мова. Це постріли, які відразу вбивають ворога. Саме тому питання православної автокефалії зараз є завданням номер один.

Існує думка, що питання церкви було підняте задля відволікання від інших нагальних тем, в тому числі скандальних. Як ви гадаєте, в цій версії є підґрунтя?

Знаєте, колись в одному етері львівського телебачення один історик сказав, що я використовую українську мову в своїх політичних інтересах. Може, порегочемо з цього? Інша річ, що коли це пропонує Порошенко, то логіка в цій версії справді є. Чому? Тому що основне завдання Порошенка мало б полягати в іншому. Необхідно було назвати церкву Московського патріархату російською і надати їй статус іноземної. Далі потрібно було на цій підставі конфісковувати майно, яке належить українській церкві, яку Московія знищила ще у 1686 році. А тепер ми просто повертаємо те, що належить нам ще від часів Володимира Великого.

Ви кажете, що питання церкви — це питання номер один. Але ж в країні триває війна, можливо, це має бути пріоритетом?

Утверджувати самостійність своєї держави доцільно завжди, всупереч будь-яким подіям. Це питання на часі вже давним-давно. Воно не просто мега актуальне, воно, на превеликий жаль, перезріло. Тому суть не в тому, що гинуть наші хлопці, а в тому, що ми не давали нищівної відсічі московським окупантам, починаючи з 1654 року. І поки ми радикально цього не зробимо, то і далі будемо за гнобленою державою.

Чому, на вашу думку, Верховна Рада за чотири роки не спромоглася назвати війну війною?

Тому що для цього потрібно бути вірною, самодостатньою, чесною і відкритою людиною. Знаєте, свого часу Конфуцій казав: “Якщо ви щось неправильно називаєте, то ви неправильно робите. Якщо ви щось неправильно робите, ви опиняєтеся в хаосі, тому що ви нездатні назвати речі своїми іменами”. І те, що Верховна Рада і президент на це досі не спромоглися, свідчить про те, що вони є колаборантами.

Але як не крути, парламент — це відображення волі народу.

Так. Зараз цей народ (на щастя, не весь) платить дуже високу ціну за свій вибір. Позиція ж влади — колаборанство, пристосуванство, самобрехня і самооблуда. І від цієї самооблуди ми отримали поки що 11 тисяч вбитих людей. Ось такий результат самооблуди і перейменування війни в АТО.

31 серпня 2015 року “Свобода” протестувала під парламентом проти запровадження в тіло Конституції особливого статусу Луганської і Донецької областей. 3 квітня “Свобода” провела багаточисельний марш протесту з вимогою ухвалити анти олігархічні закони. З аналогічною вимогою до влади звернулися понад 20 обласних рад. Чому наш марш не висвітлювався на загальнодержавному рівні? Тому що центральні телеканали перебувають в руках олігархів. “Свобода” ж не є партією олігархів, “Свобода”- це партія націоналістів, а націоналізм — це філософія життя. І якщо до наших спротивів люди масово не доєднуються, значить їх все задовольняє. Нас — ні, тому ми виходимо на акції протесту.

Чи є у вас ексклюзивний рецепт, яким чином можна закінчити непроголошену війну?

Є один єдиний рецепт: розбудовувати армію. У цьому світі поважають тільки сильних, а слабкі нікому непотрібні. Верства військовиків має бути визнана в нашій державі абсолютним пріоритетом. Тільки це — адекватна відповідь на все, що сьогодні відбувається в нашій країні.

Як на вас, розстановка в силових відомствах на урядовій шахівниці відповідає викликам сьогодення?

Кадрова розстановка — це відображення мислення Петра Порошенка. Який президент України, такі й кадри. Яка назва, наприклад, міністерства оборони, такі й безглузді і нікчемні дії. Міністерство має називатися міністерством збройних сил України.

Українці завжди були войовниками. Саме українці витворили абсолютно унікальну верству, яка називається козаки. Потім ця верства переросла в січових стрільців, потім в українську Галицьку армію, потім в УПА. А тепер через те, що до влади прийшли… ті, хто прийшли, ми маємо гібридну війну протягом чотирьох років. Влада закинула нас у так званий трикутник смерті, абсолютно знехтувавши форматом Будапештських домовленостей. А на ці домовленості можна було б опиратися, хоча б в силу міжнародних угод. Якщо ж сама Україна в особі Порошенка і уряду не вимагала проведення перемовин в контексті Будапештських угод, то чому на цьому мають наполягати суб’єкти цих домовленостей? Питання риторичне…

Задам зовсім не риторичне запитання: як ви оцінюєте роботу новостворених анти корупційних органів, адже, в тому числі через цю ганебну проблему з Україною на міжнародній арені говорять з певним побоюванням?

Кількість цих органів така сама, як кількість законів, які штампуються у Верховній Раді. А толку? Вони ж не виконуються. Древній історик Тацит казав: “Чим менше законів, тим сильніша держава”.

Проблема в тому, що Кравчук, Кучма, Ющенко, Янукович, Порошенко — вони усі не є зрілими і національно свідомими. А корупція являється наслідком відсутності націоналістичної моделі у головах людей. У головах поляків є націоналістична модель? Звісно, і вони будують сильну державу. Так само можна сказати про чехів і угорців. І як результат — на ці держави ніхто не нападає, бо всі чудово розуміють, що вони дадуть різку відсіч. Ідуть туди, де тонко, там де рветься. І всі ці президенти — це люди з недорозвиненою національною свідомістю, як і більшість, яка приводить їх усіх до влади.

Кожна країна має свої проблеми. Ми ж часом поводимо себе як маленькі діти і думаємо, що нам в цьому світі найгірше. Слід навчитися бути невідступними у своїх цінностях і переконаннях, припинити зраджувати, пристосовуватися. Потрібно всупереч всьому робити свою справу.

Ви згадали про інші країни. А як ви ставитеся до призначення на міністерські пости іноземців?

Як? Це повна і абсолютна капітуляція перед самим собою. Це заява на весь світ про те, що ми неспроможні самі керувати. Пізнай себе — і буде з тебе”, – каже народне прислів’я. Якщо ці ідіоти, які запрошують чужинців до уряду, не знають, що це свідчить про їхню поразку, то нехай, недолугі прочитають основну законодавчу пам’ятку українського правового простору доби пізнього середньовіччя — Литовський статут. В цьому статуті було чітко зазначено: чужинцеві влади не дати і землі не продати. Якщо в руках чужинця опиняється українська земля, то ця земля анексується і стає власністю держави. Вони читають юридичні пам’ятки історичного значення чи вони взагалі нічого не читають? Що, іноземець Аваков виконує свої функції? Чи та жінка з грузинським прізвищем, яка обіймала керівну посаду в МВС, виконувала? Чи цей музикант, який очолює залізницю…

Очолював, він вже поїхав.

То якого лиха він взагалі приїжджав, в нас що, своїх спеціалістів не має!? Це самоприниження, самознищення і самонівелювання. Чогось подібного ви не знайдете ніде в світі.

Ви дивитеся соціологію?

Так, звісно.

Про що сьогодні свідчать суспільні настрої?

Річ у тім, що в нас не має самостійної і незаангажованої науки, яка називається соціологією. А загалом… Знаєте, я давним-давно не живу зовнішніми показниками світу, а вперто, всупереч усьому роблю те, що вважаю за потрібне. Коли ми виходили на політичну арену, нас в соціологію не включали взагалі. Сьогодні у нас понад дві тисячі депутатів місцевого рівня і більше двадцяти мерів міст.

Пані Ірино, ось ви піддаєте владу критиці, але ж на сцені під час Революції Гідності стояв і Олег Тягнибок…

Він стояв там власне тому, що саме ми були організаторами Революції Гідності! Всі решта — просто притерлися до нас.

Чому в такому разі ваша політична сила не ставить питання руба про вбивства на Майдані?

Ми поставили це питання руба, привівши в ГПУ найкращого за всі часи виконуючого обов’язки прокурора Махніцького. Саме він відкрив більше тисячі проваджень проти тих, хто вбивав людей! Хочу принагідно сказати, що кожен п’ятий в Небесній Сотні — це “свободівець”. Але проблема в тому, що такий генеральний прокурор як Махніцький не задовольняв Порошенка. Тому ці питання адресуйте тим прокурорам, яких призначає президент, а “Свобода”, коли вона мала відношення до виконавчої гілки влади, зробила більше, ніж хтось здатен зробити взагалі.

Вас може зацікавити
Комментарі
Loading...
bigmir)net TOP 100