Священик Києво-Печерської лаври хотів вивезти до Росії майже $53 тисячі

208

Суд конфіскував майже 53 тисячі доларів, які священик Києво-Печерської лаври намагався перевезти до Росії.

Про це повідомляється на сайті Судової влади України.

“Служитель київського храму, прямуючи як пасажир потягу “Київ-Москва”, переміщував через митний кордон України незадекларовані валютні цінності. При огляді особистих речей у нього було вилучено 52 700 доларів США”, – йдеться у повідомленні.

Суд першої інстанції визнав священика винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 472 Митного кодексу України (недекларування товарів, транспортних засобів комерційного призначення), конфіскував вилучену валюту та призначив штраф у розмірі 100% незадекларованих грошових коштів.

Зазначається, що з таким рішенням не погодилися ні адвокат, ні особа, яка вчинила адміністративне правопорушення, і подали на постанову місцевого суду апеляційні скарги. Апелянти просили звільнити священика від адміністративної відповідальності, оскільки останній не мав наміру приховувати грошові кошти, які є пожертвами прихожан на відновлення Києво-Печерської лаври і придбання церковного начиння.

Суддя Апеляційного суду Сумської області, розглянувши матеріали справи, відмовив стороні захисту в задоволенні їхніх апеляційних вимог, оскільки особа усвідомлено не задекларувала кошти, які переміщувала через митний кордон України. Священик Київо-Печерської лаври, заповнюючи декларацію, зазначив, що переміщує з собою одне місце з ручною поклажею і валюту у розмірі 70 євро. Крім того, в ході усного опитування також повідомив, що ні валюти, крім задекларованої ним, ні будь-яких інших товарів та предметів, які б підлягали обов’язковому декларуванню, він через митний кордон України не переміщує.

Таким чином, суд визнав священика винним у вчиненні адміністративного правопорушення, конфіскував вилучену валюту та призначив штраф у сумі понад 1,4 мільйона гривень за порушення Митного кодексу України.

Вас може зацікавити
Комментарі
Loading...