Валерій Карпунцов: У нас криміналізоване суспільство!

45

Представник пропрезидентської фракції БПП в розмові з “Голос-Інфо” розповів про існуючі на владній вертикалі проблеми і окреслив методи їх подолання.

Пане Валерію, ви досвідчений юрист і свого часу були помічником генпрокурора з особливих доручень. Вбивство АТОшника Віталія Олешка, облиття кислотою херсонської активістки і радниці мера Катерини Гандзюк… Список резонансних подій останніх днів можна продовжувати. Як ви особисто оцінюєте криміногенну ситуацію в країні?

Ситуація катастрофічна. У нас повністю криміналізоване суспільство. Кишенькові та квартирні крадіжки, вуличні грабунки, угони автомобілів… Це все, на превеликий жаль, набуло масового явища.

Наразі повністю знищена оперативна, агентурна робота, зменшені підрозділи по боротьбі з організованою злочинністю і в великій частині в силові структури набрані некомпетентні люди. Тому наслідок очевидний. Власне, про що говорити, коли у нас очільники вищого звена або без фахової освіти, або взагалі без неї. Влада має мати монополію на примус на насильство, а у нас керує кримінал, тому й бачимо таку печальну картину.

Щось трішки не складається. А де ж наша хвалена реформа правоохоронних органів?

Немає ніякої реформи. Вона не відбулася. Вона невдала, як, до речі, багато інших. Потрібно змінювати людей, які регулюють правовідносини. Вся виконавча вертикаль не справилася з завданнями і викликами. Сьогодні, давайте говорити відверто, не існує коаліції і коаліційного уряду. В нормальному суспільстві це вже давно привело б до зміни влади, а в нас… ні.

Рівень напруги у суспільстві вражає. Чому влада робить вигляд, що не помічає цієї, м’яко кажучи, тривожної тенденції?

Згоден, це все насправді страшно. І банди у нас є, і самосуди. Потрібно повертати професіоналів у владу. Тих, у кого є кар’єрний бекграунд і, відповідно, міра відповідальності. Ми повинні знати, що діти живуть тут, родина живе тут і людина повністю інтегрована в Україну. Це — стартові позиції. А далі потрібно дивитися. Не просто: “Ура!Ура!”, давайте, приймайте реформу. Потрібно глибоко аналізувати усі реформаторські ініціативи.

З ваших слів можна зробити висновок, що масова люстрація в силових відомствах була помилкою. Чи я помиляюся?

В нас з одного боку розвалена вся раніше існуюча система, з іншого боку є величезна кількість людей, інтегрованих саме в Міністерство внутрішніх справ. Також є маса воєнізованих формувань, які використовують в політичних цілях.

Якщо підсумувати, то потрібно констатувати наступне. Для того, щоб настала відповідальність за незаконне збагачення серед держслужбовців та чиновників, потрібне вдосконалення та зміна вже існуючих норм законодавства. Особливу увагу потрібно приділити законодавству про лобізм.
З одного боку, начебто ми створили всі каральні засоби та інструменти, а з іншого боку, вони так виписані, що реально притягнути до відповідальності корупціонера вкрай важко.
Нам конче необхідно ухвалити закон про правові засади лобізму потрібно з використанням кращого міжнародного досвіду і з урахуванням національної специфіки.

Як би не прикро було про це казати, але у нас дуже паршива ситуація… влада втратила монополію на насильство, люди не бачать справедливості і захищеності.

Добре, а де світло в кінці цього тунелю?

Мені, як людині, яка захистила вчену ступінь доктора наук, очевидно, що при владі люди, які з дитинства не читали і не вчилися. На що, скажіть мені на милість, вони спроможні? Потрібно приводити до влади людей, які вміють працювати. Ці – не вміють.

Чи нормально це, коли в умовах не проголошеної війни посади генпрокурора, міністра внутрішніх справ займають політики?

Це помилкова і корупційна схема. Це виведення від відповідальності. Хоча, якщо називати речі своїми іменами, то все залежить конкретно від міністра.

До речі, про схеми. Схематично і динамічно ми створили ряд анти корупційних органів, які зараз воюють між собою. Який їх ККД взагалі?

Вони самі себе дискредитували цими усіма скандалами, позовами один до одного, мишачою вознею. Вони повністю знищили довіру до органів, які очолюють.

Які їх реальні справи? Де вироки? Нехай суди погані, але скільки обвинувальних справ вони передали? Їх немає. Тобто, це теж псевдореформа. І я вам скажу чесно: моя докторська дисертація стосувалася органів прокуратури України і я ретельно досліджував діяльність органів подібних до САП (Спеціалізована антикорупційна прокуратура — Авт.) Ну ніде такого немає! Велосипеди давно вже вигадані. А в нас зроблена система, щоб вкрасти гроші, які нам давали донори. Це перше. А друге — відволікати увагу суспільства від нагальних проблем. Я взагалі, окрім Лазаренка, не пригадую, щоб хтось з високопосадовців був притягнутий до відповідальності. Усе фікція, гра на публіку.

Нас очікують парламентські і президентські вибори. Щось зміниться на краще, як гадаєте, аналізуючи кандидатський шорт-лист?

Ну… ми завжди сподіваємося на краще. На мій погляд, після приходу до парламенту нових політичних сил, ситуація зміниться. Вірю, що люди оберуть тих людей, які своїм життєвим шляхом показали, що вони гідні бути представниками народу. Тобто, вони гарно вчилися, працювали, пройшли кар’єрні сходинки є гарними українцями, які поважають наші традиції і цінності. А коли нам спускають “інопланетян”… На що тоді сподіватися? Ми отримали страшну криміногенну ситуацію, ситуацію страшної напруги між людьми. Всі один одного ненавидять! Одні їздять на “бляхах”, інші на нормальних номерах… Словом, всі ненавидять один одного: багаті бідних, розумні дурних. Це,знаєте, якщо говорити коректно, повний абзац.

Вас може зацікавити
Комментарі
Loading...
bigmir)net TOP 100