У мозку людини виявили відділ, який відповідає за “стирання пам’яті”

62

Велика кількість досліджень спрямована на вивчення процесів пам’яті і запам’ятовування. Однак  як  відбувається процес “фізіологічного” забування (тобто не пов’язаного із нейродегенеративними процесами), відомо вкрай мало. І не так давно група вчених виявила в головному мозку відділ, який відповідає за “стирання пам’яті”.

За відкриття відповідає група нейробіологів з Німеччини, Швейцарії, Голландії і Великобританії і про їх роботу пише видання Current Biology, – передають Цікавості.

В ході досліджень, вчені з’ясовували, що відбувається у мозку, коли людина спеціально намагається щось забути. Виявилося, що відповідають за це префронтальна кора і гіпокамп.

Для експерименту було залучено 22 пацієнта, яким імплантували особливі електроди, реєструючі мозкову активність. Потім вчені називали слова, які необхідно було запам’ятати, а також ті, які потрібно забути. Звичайно, забути слова не так то просто, тим більше спеціально. Однак за підсумками досвіду з’ясувалося, що учасники гірше пам’ятали саме ті слова, які “потрібно було забути”.

Після фінального опитування сигнали із вживлених електродів були зібрані і проаналізовані. Виявилося, що в гіпокампі (скроневі частки) і префронтальній корі (лобова частка) в момент команди “забути” виникала ритмічна активність. Причому, виникала вона спершу в префрональній корі, після чого “переїжджала” в гіпокамп. Остання структура давно відома як один з центрів пам’яті, але те, що вона відповідає і за забування інформації, вдалося підтвердити вперше.

Автори роботи стверджують, що нові дані можуть допомогти в розробці нових методів лікування посттравматичних розладів і допомогти людям позбутися від небажаних спогадів

Вас може зацікавити
Комментарі
Loading...
bigmir)net TOP 100