Суд у Швеції відновив арешт активів Газпрому, а у Британії - скасував | ГОЛОС - ІНФО

Суд у Швеції відновив арешт активів Газпрому, а у Британії – скасував

в В світі, Про Україну

Апеляційний суд у Швеції скасував своє попереднє рішення, яке стосувалося призупинення рішення Стокгольмського арбітражу щодо суперечки між “Нафтогазом” і “Газпромом”.

 

Як заявляють у “Нафтогазі”, це усуває перешкоду для подальших арештів активів “Газпрому” задля виконання арбітражу. Суд обґрунтував це так: “Причин, з яких було ухвалення рішення про призупинення виконавчих дій, більше не існує. Попередні рішення щодо призупинення, відповідно, скасовуються”. Це рішення апеляційної інстанції у Швеції не підлягає оскарженню.

Проте цей самий суд й надалі розглядатиме апеляцію “Газпрому” на рішення Стокгольмського арбітражу щодо транзитної частини газового контракту, укладеного у січні 2009 року між “Газпромом” і “Нафтогазом”. Одночасно із цим англійський суд також скасував своє попереднє рішення – про дозвіл на арешт активів “Газпрому” на території Англії та Уельсу відповідно до Стокгольмського арбітражу.

Арешт активів у Британії був особливо чутливим для “Газпрому”, адже означав значне обмеження доступу компанії до фінансових ринків. У червні, коли англійський суд вирішив дозволити арешт активів “Газпрому”, компанія була змушена скасувати угоду із розміщення євробондів.

На початку 2018 року, після розгляду контракту на постачання газу до України, Стокгольмський арбітраж, хоч і зобов’язав “Нафтогаз” сплатити “Газпрому” 2 млрд доларів за поставлений у 2014-2015 роках газ, але фактично відкинув вимоги “Газпрому” щодо умови “бери або плати”, яка могла б коштувати Києву до 56 млрд доларів. Утім, арбітри також зобов’язали “Нафтогаз” купувати у “Газпрому” щонайменше 4 млрд кубів газу до кінця контракту, тобто до 2019 року.

У “дзеркальній” ситуації – рішенні щодо транзиту – арбітри більше дослухалися до аргументів “Нафтогазу” та зобов’язали “Газпром” виконати умову “транспортуй або плати”. Загальний арифметичний підсумок суперечки, що тривала понад три з половиною роки, становить 2,6 млрд на користь “Нафтогазу”.

У травні 2018 року “Нафтогаз” заявив, що почав процедуру стягнення боргів із “Газпрому” через незгоду російської компанії виконувати рішення Стокгольмського арбітражу, а “Газпром” оскаржив це в апеляційному суді у Швеції.

Ви також можете прочитати!

Трамп говоритиме про справу Скрипалів на Генасамблеї – посол США в ООН

Отруєння російського подвійного агента Сергія Скрипаля та його дочки Юлії на території Великої Британії стане однією з тем промови

Read More...

Бойовики не допустили місію ОБСЄ до моніторингу у двох населених пунктах на Донбасі, – СЦКК

Бойовики не допустили до моніторингу у населених пунктах Безіменне та Заїченко Проросійські бойовики не допустили місію ОБСЄ до моніторингу у

Read More...

САП відкрила справу за фактом можливого розголошення даних розслідування Ситником

За словами Володимира Омеляна, Ситник йому завчасно повідомив про заплановане проведення обшуку Спеціалізована антикорупційна прокуратура (САП) зареєструвала кримінальне провадження за

Read More...

Mobile Sliding Menu