Знущатися над лялькою вуду свого боса чи шукати муху у вині?, – кому цього року дісталася Шнобелівська премія (+відео)

56

У Гарвардському університеті відбулася щорічна церемонія нагородження лауреатів Шнобелівської премії. Її отримали науковці, які зробили відкриття, що “змушують спочатку посміятися, а потім задуматися”.

Зокрема, повідомляють на сайті премії, нагороду з “Антропології” здобув шведський учений Томас Перссон і його колеги, які з’ясували, що шимпанзе в зоопарку пародіюють людей не гірше, аніж люди самих шимпанзе.

У галузі “Хімії” перемогла команда з Бразилії. Науковці довели, що людська слина – хороший очисник для підлоги.

Серед “біологів” лідером стала група молодих науковців під керівництвом Пауля Бехера. Вони констатували, що поціновувачі вина можуть знайти муху в напої по запаху.

У номінації “Медична освіта” відзначили лікарів, які з’ясували, що катання на американських гірках допомагає виводити камені з нирок. А премією в області харчування удостоїли британського дослідника: він довів, що древні людожери отримували менше калорій, аніж любителі тваринного м’яса.

Нагорода за досягнення в “Репродуктивній медицині” отримали вчені зі США та Японії, які навчилися використовувати поштові марки для визначення частоти нічних ерекцій у чоловіків.

Премію з літератури завоювала команда оксфордських науковців, які експериментально визначили, що люди практично ніколи не читають інструкцію до техніки.

“Економічну” нагороду забрали дослідники з Китаю, США і Сінгапуру. Вони констатували, що знущання над лялькою вуду свого боса знижує рівень стресу співробітників.

А премія миру дісталася іспанським і колумбійський науковцям за проект “Крик і лайка за кермом авто: частота, причини, ризики і наслідки”.

Переможці Шнобелівської премії отримали символічні купюри “10 трильйонів зімбабвійських доларів”. Після нагородження лауреати мали хвилину на промови. Їх переривала восьмирічна дівчинка словами “Будь ласка, зупиніться. Мені нудно”.

Вас може зацікавити
Комментарі
Loading...
bigmir)net TOP 100