Як виглядає перший у світі автобус-позашляховик, який створили українці: відео

71

Зовні такі автобуси обшивають спеціальним матеріалом, який не іржавіє, не боїться солі і подряпин

Вітчизняна автомобільна сенсація наробила шуму в світі. Подружжя-українці Юлія Фома і Вахтанг Джукашвілі за рік створили перший на планеті автобус-позашляховик Torsus Praetorian. Він не боїться ані бруду, ані води, ані бездоріжжя. Бажаючі придбати новинку вже шикуються в черги, а про розробників говорить вся іноземна преса.

Єдиний у світі автобус-позашляховик важить більше 10-ти тонн. Проектувати його українці починали з нуля.

Коли я вперше побачила те, що було створено з ескізу, з нічого … Складно описати враження! Те, що він такий великий, міцний … Знаєте, я досі не можу звикнути“, – ділиться враженнями Юлія Фома .

Ідея створити таких гігантів була не спонтанною. Подружжя кілька років до цього постачали спецтехніку для міжнародних організацій. Тоді і зрозуміли – хороших доріг у світі мало. Тому в своєму транспорті все продумали до деталей.

Вугли заднього з’їзду спеціально були створені, щоб він міг долати високі кути з’їзду, долати спуски, різкі перешкоди“, – відзначає Вахтанг Джукашвілі.

Збирають автобуси в Словаччині. Зовні обшивають спеціальним матеріалом, який не іржавіє, не боїться солі і подряпин. Всередині теж повний “фарш”.

“Окремо в автобусі, що здавалося б дивним для світу позашляховиків, є кондиціонер, світло, є аудіосистема, є кнопки інформування водія“, – говорить Джукашвілі.

На тест-драйві, який провели кореспонденти “Сегодня”, автобус проїхався по бруду і бездоріжжю. З’ясувалося, що навіть в складних умовах Torsus Praetorian їде досить рівно. Крім того, в салоні все продумано до деталей, є навіть ремені безпеки.

Америка, Японія, Шрі-Ланка і Об’єднані Арабські Емірати – це лише частина країн, які цікавляться українською сенсацією. Єдина держава, якій відмовили – Росія. Така позиція самих розробників.

Вас може зацікавити
Комментарі
Loading...
bigmir)net TOP 100