Для китового “сафарі” у Норвегії будують електричний катамаран

54
У Норвегії збудують електричний катамаран Brim Explorer, який влітку підкорюватиме водні простори Лофотенського архіпелагу, а взимку – возитиме туристів з Тромсе на китове “сафарі”.

Планується, що катамаран здійснить свій перший рейс, взявши пасажирів на борт у порту Свольвер (Лофотенські острови), в серпні 2019 року, повідомляє ЦТС, пише Укрінформ.

Зазначається, що судно вміщатиме 140 пасажирів. Повністю завантажений катамаран зможе працювати без підзарядки акумуляторів упродовж 10 годин, рухаючись зі швидкістю 10 вузлів (близько 19 км/год). Батареї можна буде підзарядити за одну ніч майже в будь-якому порту Норвегії. Якщо буде потрібно пройти більшу відстань на більш високій швидкості, катамаран задіє біопаливний дизельний двигун.

Футуристичне судно матиме панорамні вікна, які надаватимуть пасажирам змогу ближче роздивитися дику природу узбережжя Північної Норвегії.

Brim Explorer зможе наближатися до китів, не турбуючи їх шумом, який видають двигуни внутрішнього згоряння. Крім того, під час екскурсій команда судна використовуватиме гідрофони й підводні дрони, за допомогою яких туристи зможуть побачити й почути те, що приховано в товщі води.

Водночас планується будівництво й другого електричного судна з поліпшеним дизайном, що використовуватиметься для тривалих експедицій за маршрутами, які будуть визначати самі туристи.

Вас може зацікавити
Комментарі
Loading...
bigmir)net TOP 100