Завершилась реставрація куполів та фасадів Кирилівської церкви

63

У Києві завершили реставрувати купола та фасади Кирилівської церкви. 

Про це повідомив заступник директора з реставраційних та господарських робіт національного заповідника “Софія Київська” Вадим Кириленко, пише Український інтерес.

“Нам залишилось тільки все помити-почистити та зробити відповідну звітну документацію для фондів та архівів”, – коментує Кириленко.

У дописі Кириленко зазначає, роботи проводились коштом меценатів. Під час робіт Національний заповідник “Софія Київська” забезпечив технічну допомогу, упорядкування документації та роботу інженерів проекту.

Кирилівська церква – одним із найстаріших храмів Києва. Її заснував у 1139 році князь Всеволод. Церква стала родовим храмом Ольговичів. У церкві збереглося 800 квадратних метрів фресок XII століття – у Східній Європі немає храму, де було б стільки найдавніших свідчень.

Як повідомлялося раніше, реставраційні та господарські роботи зовнішньої частини церкви розпочали у липніцього року. Востаннє роботи тут проводили 10 років тому, але тоді вони торкнулася лише нижніх ярусів через відсутність риштувань необхідної висоти. У серпнці завершилась реставрація монументального живопису ХІХ століття на хорах Кирилівської церкви. Також полагодили вікна — зашпаклювали щілини, привели до ладу підвіконня.

Вас може зацікавити
Комментарі
Loading...
bigmir)net TOP 100