Одна з ТЕЦ Дубневичів залишилась під арештом у рамках справи НАБУ

216

Новояворівська ТЕЦ народних депутатів Дубневичів залишилась під арештом, накладеним у рамках кримінальної справи НАБУ про розкрадання понад 300 млн кубів газу НАК “Нафтогаз України” із завданням збитків на майже 1,4 млрд гривень.

Про це повідомляють “Наші гроші”, пише “Економічна правда”.

Відповідне клопотання 12 жовтня розглядав Солом’янський районний суд Києва.

Клопотання про зняття арешту мало розглядатись суддею Оленою Куровою, однак, заявник його відкликав. Новояворівська ТЕЦ залишилась під арештом.

Аналогічне клопотання суд має розглянути стосовно ТЕЦ у Новому Роздолі. Засідання відбудеться 18 жовтня.

Раніше ТЕЦ братів Дубневичів перейшли під тимчасове управління держави:у вересні цього року Агентство з повернення активів та управління арештованим майном (АРМА) обрало компанію ПП “Гарант Енерго М” управителем майна ТОВ НВП “Енергія-Новояворівськ” та ТОВ “Енергія-Новий Розділ”, на які зареєстровані згадані ТЕЦ. 9 жовтня НКРЕКП надала ліцензію новому управителю.

Сьогодні робота електроцентралей залишається заблокованою. За інформацією “Центру протидії корупції”, обраний АРМА новий управитель ТЕЦ досі не підписав контракт на постачання газу на ТЕЦ. Контракт не підписує “Нафтогаз”, який поставив умову новому управителю – визнати борги Дубневичів і взяти їх на себе. Поки ця ситуація за дорученням прем’єр-міністра врегульовується на рівні постанови уряду, адвокати Дубневичів намагаються оскаржити арешт та повернути собі контроль за ТЕЦ.

Додамо, ПП “Гарант Енерго М”  належить юристу Віталію Ушинському та екс-нардепу Володимиру Купчаку (обрався від “Батьківщини”).

Як повідомлялося раніше, НАБУ затримало у Львові чотирьох посадових осіб ТОВ “Енергія-Новий Розділ”, ТОВ “Енергія-Новояворівськ” та ТОВ “Енергія” за підозрою в заволодінні понад 300 млн куб м природного газу НАК “Нафтогаз України” на суму понад 1,4 млрд грн.

Підприємства-власники Новояворівської і Новороздільської ТЕЦ в 2013-2015 роках купували природний газ у НАК “Нафтогаз України” для виробництва теплової енергії населенню. Для цієї категорії споживачів “Нафтогаз” продає газ дешевше, ніж для комерційних споживачів.

Проте, за версією слідства, підприємства купили понад 300 млн куб. м газу за пільговою ціною, не плануючи використовувати його для потреб населення.

Кінцевими бенефіціарами всіх трьох компаній є народні депутати від БПП брати Ярослав і Богдан Дубневичі.

НКРЕКП підтвердила, що “Енергія-Новоярівськ” використала не за призначенням 28,6 млн куб м природного газу в 2014 році і 47,3 млн куб м в – 2015 році. А “Енергія-Новий Розділ” – 52,3 млн куб м в 2014 році і 53,9 млн куб м у 2015 році.

Восени 2016 року декларації Богдана та Ярослава Дубневичів викликали фурор у ЗМІ та серед експертів, оскільки в них були перераховані значні суми готівкових коштів і величезна кількість зареєстрованого них і членів їх сімей нерухомого майна.

Зокрема, брати Дубневичи виявилися лідерами серед українських політиків за кількістю задекларованих готівкових коштів. Богдан Дубневич задекларував 11,5 млн доларів, його дружина Тетяна має 137,1 мільйонів гривень.

Тільки готівкою Ярослав Дубневич зберігає 8 мільйонів 230 тисяч доларів США, 2 млн 780 тисяч євро та 5 мільйонів гривень.

Вас може зацікавити
Комментарі
Loading...