НБУ прогнозує зростання резервів України до 19,2 млрд доларів на кінець 2019 року

61

Резерви зростуть завдяки кредиту МВФ

Національний банк прогнозує збільшення обсягу міжнародних резервів України на кінець 2019 року до 19,2 млрд доларів. Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на “Інфляційний звіт” НБУ за жовтень 2018 року.

“У IV кварталі 2018 році профіцит зведеного платіжного балансу разом з отриманням фінансування від МВФ дасть змогу акумулювати міжнародні резерви до 19,2 млрд доларів (або 3,2 місяця імпорту майбутнього періоду)”, – йдеться у звіті.

Згідно з прогнозом НБУ, протягом 2019-2020 років міжнародні резерви залишаться приблизно на тому ж рівні.

Як зазначили в Нацбанку, у 2019 – 2020 роках зовнішні рахунки будуть збалансованими. Дефіцит поточного рахунку буде зберігатися на рівні 2,5 – 3% ВВП і буде компенсований надходженнями фінансування від офіційних кредиторів та приватного капіталу.

“Ключовим припущенням макроекономічного прогнозу залишається подальша співпраця з МВФ в рамках нової програми Stand-By Arrangemenet. Отримання кредитних коштів від МВФ та інших офіційних кредиторів дасть змогу зберегти доступ до міжнародних ринків капіталу на прогнозному горизонті та рефінансувати частину боргу, пік виплат за яким припадає на 2019 – 2020 роки. Це сприятиме поліпшенню очікувань економічних агентів та зміцненню макрофінансової стабільності”, – наголошується у звіті.

Вас може зацікавити
Комментарі
Loading...