У рамках офіційного візиту Порошенка до Стамбулу Україна та Туреччина підписали документи про двосторонню співпрацю

41

У рамках офіційного візиту Президента Петра Порошенка до Туреччини було підписано низку двосторонніх документів, повідомляється на сайті Президента України.

Зокрема, Президент України Петро Порошенко та Президент Турецької Республіки Реджеп Таїп Ердоган підписали “Спільну заяву за результатами Сьомого засідання Стратегічної ради високого рівня між Україною та Турецькою Республікою”.

Також у присутності Глав двох держав було підписано “Меморандум між ДК “Укроборонпром” та Державним агентством з питань оборонної промисловості Турецької Республіки щодо взаємних банківських гарантій”, який визначає умови виконання договірних зобов’язань у контексті регулювання порядку отримання банківських гарантій, необхідних для реалізації проектів у сфері оборонної промисловості.

Документ закріплює домовленості сторін про реалізацію контрактів у сфері оборонної промисловості без необхідності отримання банківських гарантій, якщо сума становить менше $10 млн. Підписали Меморандум Генеральний директор ДУ “Укроборонпром” Павло Букін та президент з питань оборонної промисловості Турецької Республіки Ісмаїл Демір.

Водночас була укладена  “Угода про співробітництво у сфері розвитку між Урядом України та Урядом Турецької Республіки”, яку своїми підписами скріпили Перший віце-прем’єр-міністр України – Міністр економічного розвитку і торгівлі України Степан Кубів та Голова Управління Турецького агентства співробітництва і координації Сердар Чам.

Угода створить правові основи для заснування Управлінням Турецького агентства співробітництва та координації Офісу координації програм в Україні з метою розвитку плідної співпраці в економічних та соціальних сферах між урядами двох країн.

Особлива увага приділятиметься проектам (програмам) технічного та фінансового співробітництва, спрямованим на розвиток освітньої інфраструктури, соціального обслуговування, сільського господарства, туристичних та виробничих секторів держав, а також підвищення рівня інституціоналізації в секторі державного управління.

За підсумками зустрічі Президенти України та Туреччини доручили пришвидшити підготовку до підписання Угоди про зону вільної торгівлі між двома країнами.

Президент України Петро Порошенко повідомив, що під час Сьомого засідання Стратегічної ради високого рівня між Україно та Туреччиною були “дані абсолютно чіткі вказівки прискорити завершення переговорів по досягненню домовленостей і підготовки до підписання Угоди про зону вільної торгівлі між Україною та Туреччиною”.

“Ми впевнені в тому, що ці цифри в двадцять – на 20% зростання товарообігу, на 20% зростання рівня інвестицій, на 20% зростання кількості туристів, які відвідують Туреччину, в тому числі і з використанням ID-карток – це на сьогоднішній день важливе і велике досягнення. Але ми ставимо з паном Президентом ще більш амбітні цілі”, – сказав Петро Порошенко під час спільної прес-конференції з Президентом Туреччини.

“Ми прийняли рішення про підписання до кінця року Угоди про вільну торгівлю. Ми віримо, що завдяки цьому ми досягнемо мети –  торговельного обороту в 10 млрд доларів”, – в свою чергу зазначив Президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган.

Вас може зацікавити
Комментарі
Loading...