У Тихому океані знайшли величезне вулканічне виверження

45

Під час дослідження західної ділянки Тихого океану недалеко від Маріанської западини за допомогою автономного підводного апарата вчені виявили сліди найглибшого підводного виверження, пишуть Цікавості.

Коли група шукала гідротермальні джерела, на глибині близько 4300 метрів робот натрапив на скляний чорний потік лави, що утворив пагорб з згустків і довгі червоподібній екструзії. Поверхня потоку була без осаду і виділяла молочну гідротермальну рідину, що вказувало на свіжу лаву, яка все ще охолоджувалася. Батиметрична зйомка більш обширної області виявила ряд потоків шириною 200-800 метрів, що простягаються приблизно на 7,2 кілометра. В наступному році дослідження показали значне зниження гідротермальної активності в регіоні і лаву від недавнього виверження, яка швидко охолоджувалася.

Глибокі морські виверження дуже важко зафіксувати в дії з тієї простої причини, що вони відбуваються далеко від наземних датчиків. Фахівці документували їх протягом кількох десятиліть, і на сьогодні менше 40 вивержень були каталогізовані по всьому світу на глибинах нижче 500 метрів. Це можна порівняти з сотнями історичних наземних вивержень, задокументованих протягом багатьох століть.

“Велика частина земної вулканічної активності насправді відбувається в океанах, але часто ми не знаємо про це або не можемо її виявити. Ці підводні сплески дають уявлення про фундаментальні геологічні процеси, що змінюють Землю”, — сказав провідний автор дослідження Білл Чедвік, морський геолог з Університету штату Орегон.

Багато геологів вважають, що вулканічна активність простягається до самого дна океану, і її виявлення — це лише питання наявності правильних інструментів.

Вас може зацікавити
Комментарі
Loading...