Чумацький Шлях в юності поглинув іншу галактику, – вчені

58

У свої юні дні Чумацький Шлях поглинув невелику галактику,  зірки якої все ще блукають по небу, розповідаючи свої історії, повідомляють вчені у журналі Nature.

“Це велика подія для історії галактики. Ми тільки починаємо досліджувати предків Чумацького Шляху”, – розповідає астроном Аміна Хельмі з Університету Гронінген у Нідерландах.

За допомогою космічного телескопа Gaia, що належить Європейському космічному агентству, Хельмі з колегами проаналізували швидкості та положення десятків тисяч зірок у Чумацькому Шляху в межах 33 000 світлових років від Сонця.

При цьому вчені побачили, що замість того, щоб обертатися навколо галактичного центру з Сонцем та іншими зірками на яскравому диску Чумацького Шляху, група з 30 000 зірок, схоже, рухається назад.

“Це був перший натяк. Коли зірки рухаються в протилежному напрямку, це говорить про те, що вони сформувалися не там і не так, як більшість зірок у нашій галактиці”, – говорить Хельмі.

Другий натяк прийшов з пошуку цих зірок у каталозі експерименту APOGEE, який бере за основу спектр світла зірок, щоб зрозуміти їх хімічний склад і вік.

У тих, хто рухався у зворотному напрямку було менше важких елементів, ніж у зірок типу Сонця. Це говорить про те, що вони сформувалися раніше в історії всесвіту, ще до того, як прийшов час масивних зірок і наднових, які поширюють важкі елементи по галактиці.

Цей хімічний склад зміцнив впевненість вчених. Відразу стало зрозуміло, що вони сформувалися десь в іншому місці.

Порівнюючи спостереження з комп’ютерними моделями, команда Хельмі прийшла до висновку, що 10 мільярдів років тому Чумацький Шлях зіткнувся з меншою галактикою, можливо, в чотири-п’ять разів менше Чумацького Шляху в той час, яка містила 600 мільйонів зірок з масою Сонця.

Вас може зацікавити
Комментарі
Loading...