Global Firepower-2018: українська армія опинилася в топ-10 найсильніших армій Європи

72

Українська армія опинилася на десятому місці в рейтингу Global Firepower за 2018 рік. Найсильнішою в Європі визнана армія Росії.

Авторитетне видання Business Insider включило українську армію в десятку найсильніших в Європі, – повідомляє Кореспондент.

Видання наводить дані рейтингу Global Firepower за 2018 рік, який порівнює невеликі країни з технічними перевагами і їхніх територіально великих, але дещо відсталих сусідів. Водночас враховувалася ціла низка факторів, таких як географія, логістичні можливості, природні ресурси, промислові можливості, а також різноманіття озброєння і військових активів, розвиненість країни, кількість живої сили тощо.

Збройні сили України опинилися на 10-му місці списку найсильніших армій на континенті з оборонним бюджетом на рівні 4,88 мільярда доларів.

При цьому видання нарахувало в Україні 1,1 мільйона військовослужбовців, 2214 танків, 39 винищувачів (загальна кількість військових літаків – 240) і 25 суден ВМС.

На позицію вище за Україну опинилася Греція з бюджетом 6,5 мільярда доларів і 413,5 тисячами солдатів. Хоча танків у балканської країни майже удвічі менше, ніж в України. Однак винищувачів значно більше – 189.

Найсильнішою армією в Європі видання вказало Росію. У трійці лідерів також опинилися Франція та Великобританія, які посіли друге і третє місця відповідно.

З 4 по 8 місце займають армії Туреччини, Німеччини, Італії, Іспанії та Польщі.

Згідно з рейтингом, армія України виявилася сильнішою, ніж в 15 країнах Європи: Чехії, Швеції, Швейцарії, Норвегії, Нідерландів, Румунії, Білорусі, Данії, Угорщини, Фінляндії, Болгарії, Австрії, Словаччини, Португалії та Бельгії.

Вас може зацікавити
Комментарі
Loading...