Вчені створили рідину, яка фарбує та підсвічує флуоресцентним світлом ракові клітини

59

Група дослідників під керівництвом спеціалістів Бірмінгемського університету тестує рідину, яка фарбує в рожевий колір та підсвічує флуоресцентним світлом ракові клітини, що може спростити їх видалення з головного мозку, пише Громадське.

За інформацією Національної служби охорони здоров’я Великої Британії, пацієнти випивали перед операцією хімічну рідину, яка накопичується у клітинах гліоми — найпоширенішої та агресивної пухлини головного мозку.

Як зазначають учені, рідина чітко позначала ракові клітини, що зокрема дозволяє лікарям зрозуміти, які пухлини злоякісні, а які — ні.

“Це означає, що великі пухлини можна видалити більш безпечно та з меншою кількістю ускладнень, що краще для пацієнта”, — наголосив професор Коллін Уотс, нейрохірург з Бірмінгемського університету, який очолює групу дослідників.

Під час тестів маркер позначив клітини у 85 з 99 пацієнтів. У подальшому підтвердилося, що у 81 пацієнта дійсно є швидко прогресуючі пухлини, у одного — повільно зростаюча.

В учасників експерименту, у яких маркер не знайшов ракові клітини, подальші тести підтвердили їхню відсутність.

У боротьбі з раком час є дуже важливим, наголошують вчені, а нова методика може пришвидшити діагностування та лікування злоякісних пухлин.

Вас може зацікавити
Комментарі
Loading...