Більше 2 тисяч ветеранів війни на сході зібралися під стінами Кабміну, вимагаючи створення Міністерства зі справ ветеранів (фото, відео)

75

Сьогодні, 7 листопада під стінами Кабінету міністрів зібралися більше двох тисяч ветеранів російсько-української війни з вимогами вивести питання ветеранів цієї війни з-під Мінсоцполітики та передати його до новоствореного Міністерства зі справ ветеранів, яке пан Гройсман обіцяв створити до 1 січня 2019 р.

Мітингарі, які представляли собою не лише ветеранів війни на сході, але й прихільників та активістів різних національних рухів вимагали не лише створення відповідного міністерства, але й висування гідної  кандидатури його очільника.

Депутати Верховної Ради віднесли ці вимоги голові уряду пану Гройсману, який в свою чергу, пообіцяв, що наступного тижня уряд створить відповідний державний комітет, який не буде нікому підпорядкован.

Після цього до Верховної ради буде винесена на обговорення та затвердження кандидатура майбутнього міністра та затверджені бюджетні кошти на існування та роботу міністерства. І вже після цього уряд затвердить нове, незалежне не від якої іншої інституції.

Нагадаємо, що ще у лютому парламент ухвалив постанову про звернення до Кабміну щодо створення Мінветеранів. Відповідним комітетом ВР та громадськими активістами була проведена вся необхідна підготовча робота, і всі напрацювання проектного офісу зі створення міністерства ще у вересені були передані до Кабміну. Народні депутати неодноразово зверталися до Уряду з вимогами пришвидшити створення Міністерства у справах ветеранів. Але весь цей час у відповідь ми бачимо лише демонстративну байдужість. Це байдужість до сотень тисяч українців, які проливають кров та жертвують своїм здоров’ям за власну країну», – підкреслив народний депутат, голова відповідного парламентського комітету Олександр Третьяков.

Зауважимо, на сьогоднішній день в Україні понад 3% населення – це ветерани війни, члени сімей загиблих та ветерани військової служби. Це загалом майже 1,4 мільйони людей.  До цього числа входять 350 тисяч українських громадян, які брали участь у АТО/ООС, 91 тисяча афганців, понад 42 тисячі учасників миротворчих операцій. Понад 4О00 наших захисників загинули у війні на сході України та померли внаслідок участі в ній. 7260 українських громадян втратили сина, батька, чоловіка. Загалом, на сьогоднішній день в Україні понад 175 тисяч членів сімей загиблих (померлих) учасників бойових дій! Понад 7350 осіб внаслідок війни на сході отримали інвалідність 1-3 груп. Загалом, в країні понад 125 тисяч осіб з інвалідністю внаслідок війни. Всі вони заслуговують на особливу увагу та захист з боку держави

 

За словами Третьякова, Міністерство у справах ветеранів має стати єдиним органом з питань соціального захисту, медичного забезпечення ветеранів та членів сімей загиблих, а також поховань та вшанування пам’яті ветеранів, щоб подолати хаос та безладдя у сфері соціального захисту ветеранів та членів їхнії сімей. «Ми – народні депутати, громадські активісти, ветерани та волонтери – не збираємося миритися з таким відношенням Уряду до наших захисників і будемо тиснути далі. Бо створення Міністерства у справах ветеранів життєво необхідне для країни, щоб там не думали з цього приводу чиновники та міністри. Захист прав та інтересів українських ветеранів – справа честі і гідності для держави.

Під Кабінетом міністрів України відбувається багатолюдна акція ветеранів російсько-української війни, головною вимогою якої є негайне створення міністерства ветеранів та забезпечення його належним фінансуванням.В акції беруть участь представники Національного корпусу, Національних дружин, представники добровольчих військових формувань та Збройних сил України, члени різних громадських організацій. Певною несподіванкою є значна кількість учасників з символікою громадської організації Єдиний союз патріотів України.Голос-інфо здійснює пряму трансляцію заходу.Також нагадуємо, що отримувати оперативні новини від нашого сайту ви можете, підписавшись на наш telegram-канал:https://t.me/golosua_infoТакож читайте більше інформації на нашому сайті:https://golosua.infoСлідкуйте за нашими публікаціями в соціальних мережах:https://twitter.com/golosua_infohttps://www.facebook.com/golosua.info/https://www.youtube.com/channel/UCrRPz1_RZ7oCnREGK7buC0w?view_as=subscriberhttps://www.instagram.com/golos_info

Gepostet von Голос – Інфо am Dienstag, 6. November 2018

Вас може зацікавити
Комментарі
Loading...