Рада встановила нові штрафи за порушення строків розмитнення “євроблях”

41

Нацполіція отримає право перевірки “євроблях”

Парламент ухвалив у другому читанні другий законопроект з пакету законів про “євробляхи” – №8488 “Про внесення змін до Митного кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо ввезення транспортних засобів на митну територію України”, передає кореспондент РБК-Україна.

За закон проголосували 245 парламентарів.

Зокрема, документом пропонуються зміни до низки статей Митного кодексу України. Розширюються умови, які є підставою для продовження попередньо встановленого терміну тимчасового ввезення транспортних засобів комерційного призначення, здійснення інших операцій з такими транспортними засобами у випадках, передбачених кодексом. При цьому редакція, яка діяла до цього, передбачає продовження терміну тимчасового ввезення тільки в разі накладення арешту (вилучення).

Нові штрафи

Так, у документі передбачені штрафи за порушення терміну перебування автомобіля на “євробляхах” у режимі транзиту.

Законом передбачається встановити штраф за перевищення терміну від 10 до 20 діб – 17 тисяч гривень, від 20 до 30 діб – 85 тисяч гривень, більш ніж на 30 діб (а також за втрату або розкомплектування транспортних засобів) – 170 тисяч гривень, або їх конфіскацію за рішенням суду.

У проекті встановлюється можливість складання протоколу про порушення митних правил за відсутності особи, яка притягається до адмінвідповідальності, з подальшою передачею такій особі за повідомленою нею або наявною в органах доходів і зборів адресою (місцем проживання або фактичного перебування).

Контроль за авто на єврономерах

У законі прописаний механізм взаємодії митників, поліцейських і прикордонників, створення автоматизованої системи обміну інформацією. Таким чином, Національна поліція отримає право перевірки авто на єврономерах, а тих, хто не розмитнив машину, але їздить, каратимуть високими штрафами.

Підкреслимо, вводиться автоматизований обмін інформацією між органами доходів і зборів, Державною прикордонною службою та органами Національної поліції з метою контролю за використанням на території України транспортних засобів особистого користування, що тимчасово ввозяться на митну територію України та/або поміщених у митний режим транзиту.

Крім того, встановлюється обов’язок органів доходів і зборів передавати Держприкордонслужбі України та органам Нацполіції інформацію про порушників митних правил, а також інформацію про осіб і терміни тимчасового ввезення або переміщення транспортних засобів у митному режимі транзиту для  контролю на митній території України за їх цільовим використанням.

Вас може зацікавити
Комментарі
Loading...