Японські інженери навчили людиноподібного робота водити авто

228

Він використовує для цього звичайні педалі і кермо.

Японські інженери навчили людиноподібного робота водити автомобіль, використовуючи стандартні органи управління, такі як кермо і педалі. Крім того, він уміє виявляти перешкоди перед автомобілем і гальмувати. На розробку звернуло увагу видання IEEE Spectrum, інформує UkrMedia.

Багато людиноподібних роботів поточного покоління здатні виконувати досить складні рухи або піднімати важкі вантажі. До прикладу, в минулому році робота Atlas навчили робити зворотне сальто. Але поки що такі роботи далекі від реального масового застосування через безліч недоліків. Один з них полягає в тому, що найчастіше роботам бракує спритності, щоб користуватися звичними для людини приладами та органами управління.

Інженери з Токійського університету, які вже кілька років створюють роботів з будовою, схожим на людську, представили нового робота, здатного водити автомобіль. Як і попередні розробки цієї групи, новий робот має пару ніг і рук, кожна з яких складається з безлічі сегментів. Вони приводяться в рух електродвигунами, частина з яких передає зусилля через канатну систему.

На демонстраційному відео можна бачити, як робот управляє одномісним електромобілем Toyota COMS, органи управління якого не були піддані модифікації. Під час їзди робот натискає ногами на педалі газу і гальма, а також керує напрямком руху, повертаючи кермо.

Розробники оснастили робота системою виявлення перешкод перед автомобілем і продемонстрували це з допомогою пішохода, який зупинився на шляху руху автомобіля. Варто відзначити, що, хоча робот зупинився після виявлення пішохода, йому знадобилося на це досить багато часу, незважаючи на те, що автомобіль рухався дуже повільно.

Раніше ця група інженерів створила кілька інших людиноподібних роботів, здатних виконувати фізичні вправи. Один з них здатний віджиматися, відводячи тепло від своїх моторів з допомогою «потіння», а інші вміють робити відразу кілька вправ, наприклад, підтягуватися на перекладині.

Вас може зацікавити
Комментарі
Loading...