Перші сукні Діор важили по 30 кг

1 786

21 січня 1905-го народився модельєр Крістіан Діор.

Крістіан був другою дитиною в сім’ї. Батько займався торгівлею хімічними добривами і зробив на цьому чималі статки. Тому всі п’ять дітей сімейства мали все. Мати Крістіана була красивою жінкою і вміла витрачати гроші на свої задоволення і одяг. Маленький Крістіан завжди захоплювався своєю елегантною матір’ю, спогад про неї залишився на його все життя. Коли йому виповнилося 6 років, сім’я переїхала в Париж.

Пише Gazeta.ua.

У 1931 році Крістіан Діор починає продавати свої малюнки (ескізи одягу і капелюшків) в журнал Le Figaro Illustre. І відразу ж стає поміченим відомим на той час модельєром Робером Піге.

Текстильний магнат Марсель Буссак (1889–1980) хоче відкрити власний будинок високої моди, аби пожвавити продажі тканин. Готовий вкласти у це $500 тис. – зараз це була б у 10 разів більша сума. Шукає партнера-модельєра. Йому рекомендують Крістіана Діора. Модельєр погоджується й вимагає повну свободу творчості.

Офіційне відкриття відбувається через два місяці. Влаштовують показ колекції Діора “Жінка-квітка”. Журналісти називають цей стиль одягу new look – “новий силует”.

Журнал Vogue пише: “Коли замерзлих гостей впустили всередину модного дому, вони були приголомшені красою інтер’єру та величезною кількістю живих квітів. Вражені глядачі побачили манекенниць у сукнях і костюмах із затягнутими таліями і широкими спідницями, в елегантних капелюхах і туфлях на високих підборах. Після воєнного лихоліття з його строгістю (часом відвертою потворністю), невиразністю й важкістю в усьому, діорівські жінки були схожі на тендітні ніжні квіти”.

“Я створив квіткових жінок”, – не без гордощів констатував модельєр.

“Достатньо відкрити флакон, аби виникли всі мої сукні, а кожна жінка, яку я одягаю, залишила за собою цілий шлейф бажань. Парфуми – необхідне доповнення жіночої особистості, завершальний акорд для сукні


– любив повторювати Діор.

Наприкінці показу публіка вибухнула оваціями. Дім “Діор” отримав стільки замовлень, скільки планували мати протягом півроку.

Діор став королем моди і до нього приходили королеви: Фара Диба, герцогиня Віндзорська, Ева Гарднер, Інгрід Бергман, Рита Хейворт, Марлен Дітріх, Лорен Бейкол.

За 11 років він розробив 22 різних силуети, жіноча фігура могла бути схожою і на 8, і на Н, і на А чи Y, але довжина у всіх його суконь завжди була між коліном і щиколоткою. І всі жінки бездоганно слідували його ідеям. Діор винаходив нові силуети, щоб інтерес до моди не слабшав. Діор задавав тон, а всі інші підкорялися йому.

Він створював унікальні одяганки, і любив, щоб його копіювали. Його “Новий напрямок” – це швидше за все відродження того прекрасного минулого, де був розкішний і елегантний одяг. І в цьому його творчий геній реалізувався повністю. Діор вважав, що моду не можна нав’язати, його new look жінки підхопили із захопленням тому, що хотіли виглядати жіночно. У першій колекції денні сукні важили до 4-х кілограмів, а вечірні – до 30 кілограм, але занадто велике було бажання Діора відродити велику розкіш. Він говорив: “Європа втомилася від падаючих бомб. Тепер їй хочеться запалювати феєрверки”.

Манекенниці Діора демонстрували одяг театрально, вони швидко змінювали одна одну, звучали назви, від помахів пишних нарядів захоплювало дух. Крістіан Діор любив своїх манекенниць, був з ними ввічливий і ласкаво називав їх – “Мої дівчатка”. Діор добре знав ринок, сам дбав про сенсації і товарообіг, мав неабиякі ділові якості.

Не всі дизайнери були в захваті від творінь Діора. Баленсіага, який завжди шив тільки з дорогих тканин і ставився до них трепетно, вважав роботу Діора з тканинами жахливою. Та й Шанель, яка була за повну емансипацію жінок, особливо в одязі, говорила так: “Діор? Він не одягає жінок, він їх набиває”. І все-таки, це був великий французький кутюр’є, який подарував світу образ жінки витонченої і елегантної.

У 52 роки 24 жовтня 1957 року після раптової зупинки серця Крістіан Діор покинув цей світ.

Створений Діором стиль проіснував лише 11 років, але внесок модельєра у розвиток світової (й передусім французької) моди – величезний. Саме Діор відновив статус Парижа як столиці світової моди. Він створив новий образ жінки, “виховав” П’єра Кардена і Сен-Лорана й заклав підвалини розвитку Прет-а-Порте, повідкривавши будинки моди у США і Південній Америці. Крім того, створив власну лінію взуття і фірму з виробництва парфумів Christian Dior Parfums. Запроваджена ним бізнес-стратегія за 11 років зробила його постаттю світового масштабу і брендом розкошів.

Будинок Dior – це будинок видатних дизайнерів XX століття. У 1953 році на фірму приходить Ів Сен Лоран і після смерті Діора стає провідним модельєром дому Dior. У 1960 році це місце переходить до Марка Боана, потім в 1989 році його замінив Джанфранко Ферре. З 1996 року на посаді головного модельєра будинку був Джон Гальяно.

Ім’я Діора – це синонім паризької моди.

Вас може зацікавити
Комментарі
Loading...