Микола Томенко: «Якщо вибори пройдуть чесно і демократично, Порошенка у другому турі ми не побачимо»

368

Микола Томенко – політик з великим досвідом, народний депутат кількох скликань. Три роки йому довелося достроково зняти значок народного обранця. Через незгоду з позицією БПП, до якої він входив, він вийшов з фракції, за що поплатився депутатським мандатом.

Проте політик не загубився: продовжував займатися суспільною та політичною діяльністю, створив власну партію «Рідна країна». Під час нинішніх президентських перегонів Микола Томенко підтримав кандидата в президенти Анатолія Гриценка. Саме з цього ми почали нашу розмову.

Пане Миколо, чому вирішили приєднатися саме до команди Анатолія Гриценка?

Наша команда Громадського руху «Рідна країна» поставила наступне завдання: об’єднуватись заради цінностей та України, а не проти когось. У стратегії «Український Президент-2019» ми запропонували національному політикуму і суспільству критерії, за якими об’єднатися можливо і необхідно. Йдеться про спільні світоглядні цінності та бачення майбутнього України, ведення виборчої кампанії за принципом: не одне проти одного, а за Україну та проти її ворогів, спільна протидія застосуванню владою адмінресурсу та інших брудних технологій, захист результатів виборів. Ми запропонували таку концепцію об’єднання і знайшли реальний відгук у команді Анатолія Гриценка. Тому ми прийняли рішення підтримати Анатолія Степановича на виборах президента України і, об’єднавшись, рухатись спільно на парламентські та місцеві вибори. Таким чином ми показуємо приклад іншим проукраїнським, проєвропейським, демократичним командам.

На яких умовах відбулося об’єднання? Ви під час президентської кампанії підтримуєте кандидата, а на парламентських ви та ваші партійці з «Рідної країни» отримують прохідні місця у списку Гриценка?

Я переконаний, що українські політики повинні навчитися об`єднуватись перед виборами, а не перед розстрілом чи для посад. Зараз наша команда показує приклад всім. Якщо ми будемо боротися одне з одним заради прохідних місць, зазнаємо поразки і втратимо Україну. Об`єднавшись – Україну захистимо і збережемо. Анатолій Гриценко неодноразово наголошував, що у владі немає місця родичам та друзям. Відповідальні посади в державі повинні займати лише компетентні люди, які знають свою справу. В цьому питанні наші переконання повністю збігаються.

Хто іще з відомих політиків або політичних сил може увійти до вашої команди?

Ми спільно розробляли програму президента, яку подав Анатолій Гриценко до ЦВК. В ній ми чітко прописано ставлення до таких ключових питань, як корупція, війна на сході країни, стан економіки, соціальний захист, тощо. Я переконаний, процес об’єднання буде тривати й надалі, і країна буде об’єднуватись разом з нами довкола тих, хто живе в Україні, працює в ній і відстоює інтереси громадян.

Можете описати, хто є виборцем Гриценка? Це ті, хто розчарувався у Порошенку, але боїться приходу Тимошенко?

В першу чергу, це думаючі відповідальні виборці пріоритетно Центральної та Західної України, але з тенденцією зростання на Сході і Півдні країни. Насправді це люди, які вже довгий час підтримують Анатолія Гриценка та політиків, що об`єдналися. Їх не можна визначити як таких, що розчарувались в Порошенку чи бояться Тимошенко. Водночас, ми сподіваємося, що число людей, які поділяють наші цінності, буде збільшуватись за рахунок людей, які не визначились.

А чим ви будете їх переконувати? Бо, чесно кажучи, програма Гриценка дуже схожа на тези інших демократичних лідерів.

У нас унікальна команда. Наша відмінність полягає в тому, що ми не лише прописали тези в програмі, ми в них віримо і починаємо виконувати вже з початку виборчої кампанії. Відкритість в діях є фундаментом чесності, тому нещодавно в Києві наша команда відкрила штаб для журналістів, щоб показати, що в нас немає іноземних політтехнологів, які розповідають, як нам жити в нашій країні. Я вважаю показовим те, як кандидат веде виборчу кампанію, бо це виражає його відношення до корупції. Коли на роботу до штабу беруть «і мертвих, і живих, і ненарожденних» технологів, які через підкупи та фальсифікації допомогли прийти до влади Януковичам—Черновецьким, у виборця повинні виникнути логічні питання — а чи буде цей кандидат боротися з корупцією, як він прописав у програмі?

Ще однією вагомою відмінністю є те, що в програмі кандидата в президенти Анатолія Гриценка є пункт про обмеження перебування на посаді одним п`ятирічним терміном. Зараз ми спостерігаємо надактивну діяльність Президента і його команди за 2 місяці до виборів. Так було і раніше, коли майже 5 років президенти, їхні сім’ї, любі друзі і бізнес-партнери заробляли з України, а перед виборами починали день і вночі працювати. Якщо ж у Президента є лише 5 років, він починає працювати з першого ж дня.

Політологи та соціологи під час нинішніх перегонів застосовують технологію безальтернативності. Мовляв, є Порошенко та Тимошенко, і обирати потрібно менше з двох зол.

Насправді якщо всі кандидати об`єднаються довкола ідеї провести чесні демократичні вибори і будуть захищати результати від фальсифікацій, то Порошенка в другому турі ми не побачимо. Оскільки у нього сьогодні надії лише на технологів Януковича-Черновецького, підкуп та адмінресурс. Існує також велика кількість людей, які вважають, що другий тур за участі Тимошенко-Порошенко не дає їм можливості реалізувати право вибору.

Які у вас стосунки з колишніми однопартійцями з БПП? Адже у політиці немає вічних ворогів та вічних друзів.

Серед колишніх однопартійців є і адекватні й свідомі люди, хоч і не багато, але є. З ними я підтримую зв`язок, інколи навіть залучаю до проектів, які спрямовані на популяризацію туризму по Україні та здорового способу життя.

Після виключення вас із фракції ви позивалися до ЄСПЛ. Чи суд ухвалив якесь рішення?

Справа щодо незаконного позбавлення мандату зараз перебуває на розгляді в ЄСПЛ. Але в одному зі своїх рішень ця інстанція через недосконалість законодавства по цій процедурі привела мою ситуацію як приклад і назвала такі дії незаконними. Але навіть у разі рішення ЄСПЛ на нашу користь, я б не повернувся до складу діючої Верховної Ради, що прославилася політичною продажністю, правовим непрофесіоналізмом і бюджетною корупцією. Рішення ЄСПЛ принципово важливе для того, щоб нинішні й майбутні можновладці не мали можливості відбирати мандати у опонентів.

Ви відомий як популяризатор України, котрий започаткував рух «7 чудес України». Минулого року за мотивами проекту було знято фільми, що плануєте у плані популяризації країни цьогоріч?

Наш фонд «Рідна країна» постійно реалізовує такі проекти. Нещодавно друком вийшло унікальне видання «Український щорічник: Тарас Шевченко». Структура щорічника — це наш власний винахід. Ми хочемо, щоб людина, яка ним користується, щоранку відкривала і згадувала, що він або вона — українець, і це, звісно, повинно надихати. У виданні ми показали три образи Шевченка — письменника, поета і художника. Ми зобразили на кожній сторінці цікаві уривки з його віршів, афоризми, цікаві факти з його життя та художні твори. Також Щорічник містить карти, на яких позначені місця де побував Тарас Шевченко і закликаємо їх відвідати. Презентація відбулася в останньому помешканні Кобзаря –  Літературно-меморіальному будинку-музеї Т. Шевченка «Хата на Пріорці».

Наразі ми готуємо новий етап в рамках акції «7 чудес України: малі батьківщини великих українців». Також ми продовжуємо такі акції, як «Здоровим і спортивним бути модно», «Рідна країна – безпечна країна» та проекти, пов`язані з підтримкою воїнів АТО, афганців та чорнобильців.

Розмовляла Маргарита Стеценко

Вас може зацікавити
Комментарі
Loading...
bigmir)net TOP 100