Здався без бою. Чому Вакарчук відмовився від балотування в президенти і як це вплине на виборчу погоду

123

Отже, цього тижня одна з головних політичних інтриг нарешті знята. Фронтмен над популярного в країні та за її межами гурту “Океан Ельзи” Святослав Вакарчук публічно відмовився від участі у президентських виборах.

Про це співак днями розповів у спеціальному відеозверненні. «Я неодноразово заявляв, що влада як така, президентський пост як такий – мені не цікаві. Мене цікавлять справжні зміни в країні! І щоб розставити всі крапки над «і», зняти всі питання, офіційно заявляю: я, Святослав Вакарчук, не буду брати участь в президентських виборах 2019 року. Я добре усвідомлюю, що зараз, в джинсах можу зробити більше для країни, ніж надівши краватку. І я не збираюся стояти осторонь», – сказав він.
Окрім того, лідер ОЕ заявив, що виключає підтримку когось на президентських виборах через «політичні ласощі» та персональні амбіції чи дивіденди. Тим не менше, музикант не відповів однозначно на питання про можливу підтримку когось з інших мотивів: «Коли йде мова про велику мету, про справжні зміни, багато речей, які приводять до цих справжніх змін, можливі. Але я виключаю сам факт того, що я міг би через якісь політичні «ласощі», через якісь персональні амбіції або дивіденди, я виключаю, що я готовий був би навіть починати розмову про підтримку чи не підтримку».  Пан Вакарчук додав, що це “не питання власних інтересів, не питання, що буде з тобою, чи кому ти допоможеш». «На кону значно більше – доля держави», – сказав він.

При цьому співак зазначив, що президентські вибори потрібно розглядати в комплексі з парламентськими. За його словами, сьогодні важливо дати можливість виборцю «зробити усвідомлений вибір, а потім можливість його захистити».

На думку політолога Олега Саакяна, Вакарчук відмовився від участі у виборах президента, аби сконцентруватися на парламентських перегонах. «Без участі у президентських, його шанси на вхід у ВР, коли вже всі “замараються” й потонуть в чорнусі за ці місяці – зростають», – переконаний він.
Своєю чергою, політичний експерт Кирило Молчанов взагалі не став аналізувати, чому соліст ОЕ вирішив не йти у президенти і кого він може підтримати. На його думку, головне, що «Україна зберегла співака».
Принагідно зауважимо, що фанати Святослава Вакарчука неодноразово закликали його взяти участь в президентських виборах.

Про Святослава Вакарчука як одногоз лідерів  президентських перегонів заговорили ще навесні 2017 року. Тоді у пресу почали потрапляти дані закритих опитувань, в яких лідер гурту «Океан Ельзи» був у трійці найпопулярніших претендентів на  крісло глави держави.

Згодом відкриті соцопитування підтвердили – поруч з Петром Порошенком та Юлією Тимошенко співак був найрейтинговішим кандидатом з підтримкою у 12 відсотків.  Сам він тоді якраз вивчав політологію та викладав у Стенфордському університеті й уникав прямих відповідей щодо походу в політику.

Весь цей час він тримав інтригу, а його потенційний “президентський” рейтинг тим часом розставав як минулорічний сніг. Так, станом на листопад 2018-го  року він вже мав всього 5%, а останні грудневі опитування давали йому близько 2-3%.

“Скоріше за все, ті, хто збирався голосувати за Вакарчука, просто не підуть на вибори. Втім припускаю, що певна частина електорату Вакарчука може стати виборцями Анатолія Гриценка, бо це загалом не виборець Зеленського чи Тимошенко”,- відзначає в коментарі “Голос-Інфо” керівник фонду “Відкрита Україна”, політолог Віктор Бевза. “Але ще раз підкреслюю: це дуже умовні прогнози, бо в основному електорат Вакарчука взагалі може не прийти на вибори”, – не виключив експерт.

Загалом, політологи  наполягають, що публічна підтримка – це великий моральний важіль і буде важливим, чи зможе Вакарчук довести і внятно пояснити, чому саме необхідно голосувати за конкретного кандидата.

“Просування ідеологічних тез Вакарчука може приблизно однаково зіграти і на руку Порошенку, і Тимошенко, і Гриценку, адже вони мають багато спільного у меседжах про євроінтеграцію та реформи. Кількість симпатиків, які орієнтуються на нього як на громадського лідера та морального авторитета досить висока”, – переконаний директор політично-дослідницького центру “UA Today” Валентин Співак.

На переконання опитаних “Голос-Інфо” експертів-політологів, ключовим завданням для Святослава Вакарчука на президентських виборах, вірогідніше за все, стане пошук надійного “прохідного” союзника на осінні парламентські вибори або розкрутка власного партійного проекту. Можливо, публічна підтримка когось з кандидатів у президенти і є частиною стратегії популярного співака і останнє “виборче” слово він ще не сказав?

Вас може зацікавити
Комментарі
Loading...
bigmir)net TOP 100