Кандидатський максимум

108

Завершилося подання документів на реєстрацією кандидатами в президенти. ЦВК зареєструвала 28 претендентів, побивши рекорд 2004 року, на яких було зареєстровано 26 кандидатів. І це ще не межа – як повідомили у ЦВК, остаточна кількість учасників президентських перегонів буде відома 8 березня – це той термін, до якого кандидати зможуть зняти свої кандидатури.

Президент Петро Порошенко подав документи в останній день – 3 лютого. Незважаючи на те, що журналісти чатували на голову держави з самого ранку, він пройшов до Центрвиборчкому через «чорний хід» і уникнув зустрічі з пресою.

Реєстрації кандидатів у ЦВК чекали до опівночі 3 лютого. Таким чином, поки що, станом на ранок 4 лютого, зареєструвалося 28 кандидатів. Це (в алфавітному порядку) Геннадій Балашов, Ольга Богомолець, Інна Богословська, Юрій Бойко, Олександр Вілкул, Микола Габер, Анатолій Гриценко, Олександр Данилюк, Юрій Дерев’янко, Дмитро Добродомов, Володимир Зеленський, Сергій Каплін, Ілля Ківа, Аркадій Корнацький, Руслан Кошулинський, Віталій Купрій, Олег Ляшко, Олександр Мороз, Євген Мураєв, Валентин Наливайченко, Роман Насіров, Андрій Садовий, Віталій Скоцик, Ігор Смешко, Сергій Тарута, Юлія Тимошенко, Ігор Шевченко, Олександр Шевченко.

Серед тих, хто подали документи в останній момент і очікують реєстрації, окрім Петра Порошенка – екс-посол України в Білорусі Роман Безсмертний, бізнесмен Тарас Костанчук, народні депутати Віктор Кривенко, Юрій Тимошенко та Дмитро Бондар, колишній нардеп Володимир Олійник, журналісти Юлія Литвиненко та Дмитро Гнап, а також – Надія Савченко, яка нині перебуває у в’язниці за підозрою у поваленні державного устрою. Документи на реєстрацію Надії кандидатом у президенти принесла до ЦВК останнього дня її сестра Віра. Щоправда, грошей на заставу у родичів Савченко не знайшлося, що, ймовірно, стане підставою для відмови у реєстрації кандидата.

До речі, брак коштів мало не перешкодив балотуванню журналіста-розслідувача Дмитра Гнапа. Проте він оголосив збір коштів у соцмережі, і за кілька тижнів користувачі зібрали для нього понад 3 млн гривень.

Загалом документи до Центральної виборчої комісії подали 89 кандидатів. 22 з них вже було відмовлено в реєстрації за різними причинами. Частина кандидатів мала невідповідності в анкеті (наприклад, не підтверджено проживання в Україні протягом 10 років). Деякі кандидати не змогли зібрати кошти на заставу. Лідеру Компартії Петру Симоненку було відмовлено через те, що в президенти його висунула політична сила, офіційно заборонена в Україні з 2015 року.

На даний момент на розгляді комісії залишаються документи від 39 претендентів. Центрвиборчком повинен ухвалити рішення щодо їх включення до списку кандидатів протягом 5 днів з моменту отримання документів.

Процес реєстрації кандидатів завершується 8 лютого. Вибори президента призначено на 31 березня. Офіційні результати мають бути оприлюднені до 10 квітня. Якщо жоден кандидат не зможе набрати 50% плюс один голос у першому турі, другий тур призначається на 21 квітня.

Вас може зацікавити
Комментарі
Loading...
bigmir)net TOP 100