“Львівський бронетанковий” готовий до випуску БРЕМ “Лев” та ГПМ-72

127

ДП “Львівський бронетанковий завод”, що входить до складу ДК “Укроборонпром”, готовий до виробництва нової броньованої ремонтно-евакуаційної машини БРЕМ “Лев” та пожежного танку ГПМ-72.

Як повідомляє медіацентр ДК “Укрборонпром”, перші зразки БРЕМ включені у проект Державного оборонного замовлення на 2019 рік.

БРЕМ “Лев” був розроблений львівським підприємством у ініціативному порядку за власні обігові кошти. У минулому році він успішно пройшов визначально-відомчі випробування та допущений до експлуатації у Збройних Силах України.

БРЕМ, що створена на базі Т-72, призначена для евакуації та буксирування несправної, пошкодженої гусеничної та колісної військової техніки в умовах бойових дій. БРЕМ “Лев” може евакуйовувати вантажі з масою до 100 т., а вантажопідйомність кранової установки становить 12 т. Оснащення машини також дозволяє проводити зварювальні роботи та різку металу у польових умовах та перевозити до 1,5 т. вантажів на зовнішній платформі. Це дає екіпажу “Лева” можливість виконувати повний перелік робіт з поточного та середнього ремонту бронетехніки в польових умовах.   

У свою чергу, пожежний танк ГПМ-72, який також був створений за власної ініціативи та власним коштом “Львівського бронетанкового заводу”, призначений для проведення аварійно-рятувальних робіт на складах, арсеналах, базах зберігання вибухонебезпечних виробів.

ГПМ-72 оснащений пожежною цистерною, місткість якої складає 20 т, сучасним пожежним насосом і лафетом, за допомогою яких можливо гасити пожежу на відстані до 100 метрів. Машина має підвищену прохідність та захист екіпажу від ураження різними типами боєприпасів та вогню. Для цього рятувальники захищені 30-мм бронею, у кабіні встановлена фільтровентиляційна установка, також реалізовано облив кабіни корпусу для зниження її температури.

У минулому році ГПМ-72 успішно пройшла визначально-відомчі випробування, допущена до експлуатації та вже працювала на ліквідації надскладних пожеж, зокрема у Калинівці.

Водночас, повідомляє медіацентр концерну, у рамках ДОЗ та інших замовлень, підприємство отримало завдання з ремонту основних бойових танків та виготовлення інших спеціальних броньованих машин на потребу Збройних Сил України та інших замовників. Це дозволило на 100% завантажити виробничі потужності підприємства, яке забезпечує роботою понад 700 фахівців.

Вас може зацікавити
Комментарі
Loading...
bigmir)net TOP 100