Вченим вперше вдалося підключили протез руки до нервової системи людини

277

Звичайні протези рук спираються на електроди, які подають обмежені і ненадійні сигнали, що дозволяють контролювати тільки пару грубих рухів, наприклад, стискання долоні в кулак. Також мають обмежений сенсорний зворотний зв’язок. Вони не забезпечують тактильні або кінестетичні відчуття, тому людина при використанні протеза може покладатися тільки на зір.

Дослідники з Технологічного університету Чалмерса (Гетеборг, Швеція) та біотехнологічної фірми Integrum AB в рамках амбітної європейської дослідницької програми з протезування кінцівок DeTOP створили нову протезну руку і вперше підключили протез руки безпосередньо до нервів жінки, що дозволило їй рухати пальцями за допомогою свого розуму і навіть відчувати тактильні відчуття. Про це повідомляє Naked-science, – передає Уніан.

Вживлюючи електроди у нерви, дослідники можуть електрично стимулювати нерви, що призводить до того, що пацієнт сприймає відчуття, що виникають в протезі.

Хірурги прикріпили протез до променевої і ліктьової кісток передпліччя жінки за допомогою титанових імплантантів і підключили 16 електродів безпосередньо до її нервів і м’язів, що дозволило їй контролювати руку за допомогою думок і задіяти її, зокрема, зав’язувати шнурки і набирати текст на клавіатурі.

Це перший клінічно життєздатний, спритний і чутливий протез руки, придатний для використання в реальному житті.

На відеоролику видно, як жінка використовує імплантант для маніпулювання віртуальною рукою на екрані комп’ютера, тобто ще до того, як був встановлений сам протез. 

Вас може зацікавити
Комментарі
Loading...
bigmir)net TOP 100