Капремонт на Софійській площі: що планують зробити

621

На Софійській площі Києва зроблять капремонт. Як пише Вечірній Київ, “Київавтодор” вже провів тендер, в якому взяли участь 5 компаній, й було визначено переможця – підрядника робіт з капітального ремонту.

Як уточнює видання, площа зазнає лише технічних перетворень, адже у планах стоїть саме капітальний ремонт площі, а не її реконструкція.

Наразі ця невелика за масштабами локація стала основним місцем проведення державних та міських розважальних заходів, і повинна, за правилами безпеки, бути максимально вільною від зайвих елементів декору.

Про те, що саме, де і як планується зробити на площі розповів “Вечірньому Києву” директор Інституту “Київдормістпроект” Володимир Воробйов.

“Для площі вибрали не гладкий граніт, на якому легко послизнутися взимку, а світлосірий, спеціально оброблений водою, трохи цупкий граніт з розміром шашки 10 на 10 сантиметрів”, – повідомив директор проектного інституту.

“Великі квадрати мощення будуть розділені смугами гладкого полірованого чорного граніту. Ось такі великі шматки  чорного граніту підуть для огорожі дерев, що ростуть на площі. Вирішили робити їх навколо каштанів висотою 40 сантиметрів тому, аби люди могли використовувати як сидіння. До того ж, завдяки своїй висоті, взимку вони захищатимуть дерева від солі”, – додав він.

“Ремонт проводитиметься тільки до стін Софії Київської , а потім до стін Михайлівського Золотоверхого монастиря. Навколо пям’ятника Богдану Хмельницькому, доведеться знести всі зайві елементи, маю на увазі, пам’ятний камінь… Буде повністю оновлено освітлення, а головне – прокладено сучасний силовий електрокабель під землею, аби можна було проводити великі державні й масові заходи. Адже Софійська площа тепер має особливий статус”, – підкреслив Воробйов.

Як зазначає видання, “Київавтодор” уточнював свої вимоги до підрядника й прописав в “умови” ті речі, які мають тривалий гарантійний строк. Це  вироби, які слугуватимуть від 6 до 20 років. Наприклад, чавунні люки та зливоприймальні решітки, тумби, ланцюги,  водопропускні труби,  плити опорні бетонні під люки, покриття із бруківки, гранитні  плити, асфальтобетонне покриття, покриття з фігурних елементів мощення (ФЕМ), стальні опори контактної мережі,  опори зовнішнього освітлення металеві оцинковані,  прожектор, болларди з терміном експлуатації до 15 років.

Вас може зацікавити
Комментарі
Loading...
bigmir)net TOP 100