5 питань до кандидата: Валентин Наливайченко

407

Портал golosua.info розпочинає анкетування кандидатів у президенти України. Ми обрали 5 питань, які, як ми вважаємо, хвилюють людей, і попросили кандидатів відповісти на них – максимально конкретно та чесно. Першим на заклик відгукнувся Валентин Наливайченко – український політик, дипломат, колишній голова Служби безпеки України. 3 січня він був висунутий кандидатом в президенти на з’їзді партії “Громадсько-політичний Рух Валентина Наливайченка “Справедливість” 3 січня.

Чи існує швидкий та ефективний спосіб виходу з економічної кризи? Це підтримка малого та середнього бізнесу, розвиток власного виробництва, відмова від імпорту сировини на користь товарів з додатковою вартістю, ваш варіант?

Насамперед, потрібно знищити корупцію. Кожен рік з України викрадається 5 млрд. Це ті гроші, якими треба фінансувати українські заводи, завантажувати замовленнями українські підприємства. Прямі замовлення на українські підприємства, особливо оборонні – це той двигун, ті зміни, які дозволять запрацювати економіці. Які створять нові робочі місця і вироблятимуть ту продукцію, яка потрібна для країни і для внутрішнього та зовнішнього ринків. Відновлення виробництва та відновлення соціальних прав громадян – два ключових пріоритети для мене як майбутнього президента.

Чи вірите ви, що безкоштовна медицина, освіта, солідарна пенсія – це пережитки минулого, і потрібно шукати більш ефективні шляхи соціального забезпечення. Які?

Ні, не вірю, це побрехеньки нинішньої влади. Пенсію наші батьки заробили. Хто в цьому сумнівається? Люди мають право на забезпечену пенсію. Пенсія не солідарна, а несправедлива. Тому що сплати за комуналку піднімають у сотні гривень, ціни на ліки і продукти теж… а перерахунок пенсій йде на 20 -30 гривень. Ось чому несправедливо. Я за впровадження європейської системи індексації – тобто, постійного підвищення пенсій відповідно до зростання цін, платежів і інфляції. Пенсіонери зараз жебракують, відпрацювавши все життя, втративши сили і здоров’я.

Що стосується медицини і освіти, то вони лише у гаслах влади безкоштовні. Насправді ж це не так. Держава має фінансувати вторинну ланку – обласні і районні лікарні, які мають бути профінансовані та забезпечені якісними ліками. Це можна робити вже зараз, проголосувавши за закон, який обмежує ввезення до України неякісних вакцин і ліків, і запустити національне виробництво ліків. У нас є підприємства, технології і фахівці по всій країні. Ми – та країна, де найкращі лікарські рослини в світі і усі необхідні інгредієнти для виготовлення якісних сучасних ліків.

Що стоїть на заваді швидкого закінчення війни на Донбасі? Коли, на вашу думку, закінчиться ця війна і що робити з окупованими територіями після їх повернення?

Має бути підготовлений і запроваджений План дій для відновлення миру в країні та деокупації наших тимчасово окупованих земель. І Донецької та Луганської областей, та АР Крим. Мій план як кандидата в президенти передбачає першочергові гуманітарні заходи: створення економічного фонду, запровадження гуманітарних програм, правової та іншої допомоги для наших громадян, які потерпають або постраждали внаслідок агресії РФ.

Друге. Я підготував проект дієвої нової міжнародної угоди з деокупації України – це ключовий інструмент, який я доб’юся, щоб був укладений з міжнародними партнерами. Ця угода і тиск міжнародних партнерів змусять Росію вивести свої війська і спецслужби з нашої землі.

І третє. Мій план передбачає негайний запуск української економіки: оборонних підприємств, посилення збройних сил України, створення добровольчої української армії і багатьох інших необхідних інструментів, який запровадить новий президент.

Чи є у нас шанс найближчими роками стати членом НАТО та Євросоюзу? Які кроки держава має зробити, щоб цього досягти?

Для цього треба не говорити, а працювати. Для цього потрібно запроваджувати в Україні європейські стандарти та правила. Щоб брати найкраще, що є,  і втілювати для наших громадян. Це єдиний дієвий механізм і шлях, який я визнаю як євроінтеграцію. І друге. Я багато працюю з міжнародними партнерами, і від них часто чую: єдиною перешкодою для України на шляху до ЄС є корупція української влади. Тільки її позбудемося – будемо і в ЄС, і в НАТО. Лише через корумпованість цього президента і його оточення Україна досі не виконала угоду про асоціацію Україна – ЄС.

Якими мають бути стосунки держави і церкви, особливо зараз, в період становлення Православної церкви України? З одного боку, держава не повинна втручатися в релігійні справи, з іншого – створенню української церкви йде великий спротив, процес досить заполітизований, і потрібно спрямувати його до правильного русла.

Єдина помісна церква – важливий елемент нашої державності! Для мене це важливе питання. Не раз особисто їздив на святу гору Афон, говорив з представниками Вселенського Патріархату про те, як важливо українцям мати свою єдину церкву, свою віру!

Але наше віросповідання, безумовно, має бути вільним. Ми, українці, маємо пишатися своєю єдиною церквою, плекати її, але усунути брудних політиків від цієї справи. Настав час відновити справедливість і повернути церквам також і усі зруйновані храми, землі, Біблії, Тори – кожній українській конфесії, кожній релігійній громаді в нашій країні. Більшовики і комуністичний режим наробили стільки лиха проти всіх церков без виключення, що насправді, щоб зараз процес становлення ПЦУ проходив мирно, держава має опікуватися не піаром і не стравлювати конфесії, а повертати майно, землі, релігійні споруди. Але всім і на рівних! Покажіть приклад, що ми європейська країна, яка вміє це робити мирно!

Вас може зацікавити
Комментарі
Loading...
bigmir)net TOP 100