Мангер замовив та частково організував вбивство Гандзюк, – Луценко

90

Генеральний прокурор України Юрій Луценко заявив, що голова Херсонської обласної ради Владислав Мангер є замовником та  частковим організатором вбивства активістки Катерини Гандзюк. Про це повідомляє “Громадське”.

Генеральний прокурор назвав Мангера вершиною злочину.

“Він є вершиною цього злочину. Саме він замовив і частково організував за допомогою свого фінансування цей злочин”, – поінформував Луценко.

При цьому він додав, що підозра Мангеру ґрунтується на свідченнях свідків.

Так, за даними обвинувачення, Мангер звернувся до раніше знайомих йому Олексія Левіна та Ігоря Павловського та запропонував їм знайти виконавців вбивства. Для виконання злочину глава Херсонської облради дав Левіну та Павловському не менше 10 тисяч гривень для придбання необхідних засобів зв’язку та закупівлі знаряддя вбивства. Луценко зазначив, що за здійснення злочину Мангер мав заплатити не менше 5600 доларів, частину з яких Левін та Павловський мали заплатити виконавцям, а іншу частину – залишити собі.

Як повідомляє РБК, Луценко також заявив, що ГПУ не має права затримати главу Херсонської обласної ради Владислава Мангера, якому вручено підозру в організації вбивства херсонської активістки Катерини Гандзюк. Він пояснив, що зараз відомство має право лише запросити Мангера до суду.

“Завдяки зміненому в часи Януковича Кримінально-процесуальному кодексу, ми не маємо права затримати Мангера, а маємо право лише запросити його до суду. Чинна Конституція дозволяє затримати лише людину, яка готується до вчинення злочину, або безпосередньо під час вчинення злочину”, – підкреслив генпрокурор.

За його словами, у випадку, якщо підозрюваний відмовиться прибути до суду, ГПУ може звернутися до суду щодо примусового приводу Мангера.

“Тому ми змушені запрошувати пана Мангера, супроводжувати його, якщо він відмовиться – тільки в цьому разі ми можемо звернутися до суду для примусового приводу його до суду”, – сказав генпрокурор.

Нагадаємо, в понеділок главі Херсонської обласної ради Владиславу Мангеру оголосили підозру в організації вбивства Катерини Гандзюк. Правоохоронці проводять обшуки за його місцем проживання.

У ГПУ також повідомляли, що правоохоронці вживатимуть заходів для доставки підозрюваного в Печерський районний суд Києва для обрання йому запобіжного заходу у вигляді утримання під вартою.

Вас може зацікавити
Комментарі
Loading...
bigmir)net TOP 100