Росія вимагає повернути частину її внеску в бюджет Організації заборони хімічної зброї

334

Росія вимагає повернення частини її внеску в бюджет Організації з заборони хімічної зброї (ОЗХЗ) через небажання Москви брати участь у фінансуванні створеного в рамках цієї організації атрибутивного механізму.

Про це заявив постпред РФ при ОЗХЗ Александр Шульгін, із посиланням на Інтерфакс повідомляє Європравда.

“Вважаємо рішення про створення атрибутивного механізму нелегітимним, воно було прийнято менше, ніж половиною держав-учасниць конвенції про заборону хімічної зброї”, – сказав Шульгін.

За словами дипломата, “це рішення не відповідає положенням конвенції”.

“І саме тому ми не збираємося ніяк асоціювати себе і не збираємося фінансувати заходи щодо створення атрибутивного механізму”, – пояснив Шульгін.

Він зазначив, ще у листопаді минулого року РФ заявила про наміри повернути свою частку невитрачених грошей з бюджету ОЗХЗ за 2016 рік, які техсекретаріат планував направити на створення атрибутивної команди.

Нагадаємо, у листопаді 2018 року Генеральна конференція ОЗХЗ схвалила поправки до бюджету організації. Вони припускають, зокрема, виділення коштів на роботу механізму, який визначатиме відповідальних за вчинення хімічних атак.

Слід зазначити, з 126 присутніх на конференції делегатів при необхідній більшості в 84 голоси 99 проголосували “за”; 27, включаючи Росію, висловилися “проти”.

Крім того, як повідомлялося раніше, голова Держдуми Вячеслав Володін запропонував, щоб Рада Європи повернула Росії внески,  які Москва платила під час неучасті російської делегації у роботі Парламентської асамблеї Ради Європи.

Вас може зацікавити
Комментарі
Loading...
bigmir)net TOP 100