У Німеччині презентували український фільм про Голодомор

91

На Берлінському кінофестивалі відбулася прем’єра українського фільму “Гарет Джонс” режисера Агнешки Холланд.

За основу кінострічки взята реальна історія журналіста Гарета Джонса, який перший з усіх представників західних ЗМІ розповів про Голодомор в Україні в 1930-х роках. У 1933 році чоловік відправився в СРСР, а потім мав намір розповісти всьому світу про сталінський режим і його злочини. На Заході вирішили не брати до уваги його розповіді, адже незручна для них правда була їм не потрібна, повідомляє segodnya.ua.

Матеріал, який Гарет Джонс написав під час подорожі Україною, згодом надихнув Оруелла на роман, який став культовим, “обори”. У головних ролях знімалися Джеймс Нортон, Ванесса Кірбі, Пітер Сарсгаард, Джозеф Моул і Кеннет Кренем. Також у кінострічці зіграли українські знаменитості Яків Ткаченко та Олег Драч.

На прем’єру фільму на “Берлінале 2019” прибули міністр культури України Євген Нищук, віце-прем’єр-міністр України Павло Розенко, а також знімальна група фільму “Гарет Джонс”, в тому числі режисер Агнешка Холланд і виконавець головної ролі.

Перед показом фільму була організована акція, яка закликала звільнити українського режисера Олега Сенцова. Флешмоб з портретами і плакатами Сенцова за його звільнення пройшов прямо на червоній доріжці фестивалю.

Вас може зацікавити
Комментарі
Loading...
bigmir)net TOP 100