Дипскандал у Європі: Польща і Норвегія заявили про взаємну висилку дипломатів

409

Польща у відповідь на висилку польського консула з Осло оголосила дипломата Норвегії персоною нон грата. Про це йдеться у повідомленні МЗС Польщі, – передає Європравда.

Зокрема, дипломати польські дипломати повідомляють, що 11 лютого МЗС Норвегії передало ноту про визнання консула Польщі Славоміра Ковальського персоною нон грата. Про рішення влади Норвегії вислати консула стало відомо ще наприкінці січня.

“У цій ситуації діючи на засадах взаємності і спираючись на міжнародні звичаї, влада Польщі прийняла рішення про визнання персоною нон грата представника дипломатичного персоналу посольства Норвегії у Варшаві, який виконує консульські функції, про що посла Норвегії проінформовано 11 лютого” – йдеться у повідомленні МЗС Польщі.

Слід зазначити, Славомір Ковальський відомий своїми конфліктами з норвезькою поліцією і органами опіки, в яких він захищає сім’ї іммігрантів з Польщі. Осло стверджує, що він навіть погрожував норвезьким чиновникам. Зокрема, перебуваючи на посаді керівника консульського відділу у посольстві Польщі в Осло, він надав допомогу 150 польським родинам у зв’язку зі справами про вилучення дітей норвезьким органом, який займається захистом прав дитини.

У 2016 році за свою діяльність Ковальський став переможцем конкурсу “Консул року”, організованого МЗС Польщі.

МЗС Польщі заявило про свою високу оцінку діяльності Ковальського, зокрема, на користь польських родин, і наголосило, що дії норвезької сторони є необґрунтованими.

Вас може зацікавити
Комментарі
Loading...
bigmir)net TOP 100